خانه / بورس و سهام / بازدهی های نجومی در بازار توافقی فرابورس

بازدهی های نجومی در بازار توافقی فرابورس

بازار توافقی بورس، نامی آشنا برای سرمایه گذاران و فعالان در بازار سرمایه کشور می باشد، بازاری که بنا به برخی قوانین و محدودیت های موجود در آن کمتر سهامداری حاضر به فعالیت در این بازار می باشد.

 از سویی دیگر به بازار توافقی فرابورس، لقب بازار تبعیدی ها را نیز داده اند چراکه هر شرکتی که از بورس یا فرابورس بنا به دلایلی همچون عدم شفافیت، زیان قابل توجه و غیره اخراج می شود، به بازار توافقی فرستاده شده و باقی عمر خود را تا رسیدن به شرایط مطلوب و مورد نیاز برای معامله در بازارهای عادی بورس و فرابورس در آنها سپری می کند.

همچنین از جمله شرکت هایی که به این بازار وارد می شوند شرکت هایی هستند که شرایط حضور در بازارهای عادی، فرعی و اصلی را احراز نکرده و باید تا رسیدن به شرایط مورد نظر در این بازارها منتظر بمانند.

اما طی هفته های اخیر آنچه که از روند معاملاتی برخی از شرکت های فعال در این بازار مشاهده می شود، آن است که این بازار تبدیل به بهشت تبعیدی ها شده است، به عنوان مثال “بدکو” نماد معاملاتی فروشگاه های زنجیره ای دیوکس می باشد که در تاریخ 16 اردیبهشت ماه سال جاری با قیمت 636 ریال وارد بازار توافقی فرابورس شده است.

نکته قابل توجه در این نماد بازدهی بیش از 790 درصدی این شرکت طی 10 روز معاملاتی پس از بدو ورود به بازار توافقی می باشد بطوریکه قیمت سهام این شرکت از 636 ریال در تاریخ 16 اردیبهشت ماه به 4980 ریال در تاریخ 7 خرداد ماه جاری رسیده است.

از سویی دیگر در حالی نماد این شرکت با معامله 100 هزار سهمی وارد بازار توافقی شده است که این شرکت تا معاملات روز گذشته شاهد عرضه بیش از سه میلیون و 750 هزار سهم خود در این بازار بوده است بطوریکه طی معاملات روز گذشته 840 هزار و 634 سهم این شرکت در قیمت های 200 تومان تا 310 تومان با نوسان منفی 27 درصد مورد معامله قرار گرفت.

اما آمارهای نوسان این شرکت طی روزهای مختلف پس از حضور در بازار مذکور نیز بسیار قابل توجه می باشد که مهمترین آنها عباتند از:

سهام طلایی سهام برتر بهترین سهام بازار توافقی بورس

حال تنها یک سوال مطرح است، با چه دلیلی ناظر بازار اجازه معامله سهام این شرکت با نوسانات فزآینده و چنین بازدهی نجومی را آن هم طی مدت 10 روز صادر کرده است؟ چه کسانی از این معاملات سود برده اند؟

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*