خانه / بورس و سهام / مصوبات مجمع سهامداران “بیمه آسیا”

مصوبات مجمع سهامداران “بیمه آسیا”

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا برگزار شد و طی آن بر اساس مصوبات مجمع و با توجه به پیش بینی سود 87 ریالی برای هر سهم، مقرر شد مبلغ 22 ریال سود به ازای هر سهم بین سهامداران تقسیم شود.

روابط عمومی بیمه آسیا، ابراهیم کاردگر نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا با استناد به گزارش ارائه شده به مجمع و سهامداران، با تأکید بر روند رو به رشد تولید حق بیمه در سال 1392، گفت: تولید حق بیمه در سال 1392 بالغ بر 16/013/873میلیون ریال شد که نسبت به سال 1391 با 16/67درصد رشد همراه بوده است.

مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به افزایش 34/34 درصدی پرداخت خسارت در سال 1392، اظهار داشت: شرکت بیمه آسیا در سال 1392 بالغ بر 10/487/367 میلیون ریال خسارت به بیمه گذاران خود و زیان دیدگان پرداخت کرده است.

نایب رئیس هیأت مدیره بیمه آسیا با تصریح نسبت خسارت 65 درصدی بیمه آسیا در سال 1392، بیان داشت: پرداخت خسارات معوق و خسارت پرونده هایی که آرا آنها صادر شده، تلاش در جهت پرداخت خسارت های دیه در سال 1392 و ایفای تعهدات بخش اعظم بیمه نامه های عمر و پس انداز طرح قدیم، دلایل افزایش نسبت خسارت در سال 1392 می باشد.

کاردگر در ادامه با مقایسه درآمد سرمایه گذاری بیمه آسیا در سال های 1392 و 1391 از رشد 60 درصدی درآمد سرمایه گذاری بیمه آسیا در سال 1392 خبر داد.

مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به سهم 9/7 درصدی بیمه آسیا از کل بازار بیمه کشور و 17/7 درصدی از بازار بیمه خصوصی اظهار امیدواری کرد که سهم بیمه آسیا از صنعت بیمه کشور در سال 1393 سهم دو رقمی خواهد شد.

در ادامه مهدوی نیا، معاون مالی، اقتصادی و منابع انسانی بیمه آسیا با ارائه دلایل و مستندات قانونی پاسخگوی بند های قانونی حسابرس بود.

تصویب صورت های مالی سال 1392 بیمه آسیا به اتفاق آرای حاضرین بخش بعدی مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا بود که در ادامه براساس مصوبات مجمع و با توجه به پیش بینی سود 87 ریالی برای هر سهم، مقرر شد مبلغ 22 ریال سود به ازای هر سهم بین سهامداران تقسیم شود.

انتخاب اعضای هیأت مدیره، حسابرس و بازرس قانونی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی های بیمه آسیا بخش پایانی مجمع بود که براساس آن آقایان فضل الله معظمی، عبدالرسول دری اصفهانی و نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی (سهم دولت)، شرکت ستاره عمران زمین و شرکت سرمایه گذاری توسعه معین ملت در هیأت مدیره بیمه آسیا حضور خواهند داشت و سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی های بیمه آسیا تعیین شدند.

فارس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*