خانه / بورس و سهام / سرمایه گذاری سایپا به ازای هر سهم 120 ریال سود توزیع کرد

سرمایه گذاری سایپا به ازای هر سهم 120 ریال سود توزیع کرد

 مجمع عمومی عادی سالیانه سهامگروه سرمایه گذاری سایپا منتهی به سال مالی 91.12.30 با حضور سهامداران حقیقی و حقوقی و اعضای هیئت مدیره ، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا برگزار شد .
بر اساس این گزارش در جریان برگزاری این مجمع سهامداران حقیقی و حقوقی با طرح پرسش ها از اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا به بحث و تبادل نظر پرداختند.
براین اساس از بین 350 میلیارد تومان سود کسب شده توسط این شرکت طبق تصویب مجمع 20 درصد از این مبلغ( به ازای هر سهم 120 ریال) به سهامداران پرداخت خواهد شد.
سید محمدرضا صباغی مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا ضمن دوستانه دانستن فضای برگزاری مجمع، این جلسه را یکی از بهترین جلسات مجامع گروه خودروسازی سایپا دانست و افزود: سهامداران در مجمع امروز به راحتی پیشنهادها و انتقادات خود را مطرح کردند.
وی اضافه کرد: برای سال جاری نیز 187 ریال سود به ازای هر سهم پیش بینی شده است که بصورت مطلوب به اطلاع سهامداران رسیده است.
صباغی با اشاره به شرایط دشوار صنعت خودرو در طی سالهای گذشته خواستار توجه ویژه دولت به صنعت خودرو کشور شد و تاکید کرد: این صنعت با توجه به اینکه از لحاظ ارزش افزوده و گردش مالی قابل توجه و همچنین از لحاظ تاثیر گذاری بر روی مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی صنعت بسیار مهم و محوری محسوب می شود باید توجه ویژه ای به آن بشود و از سوی دولت مورد حمایت قرار بگیرد و مشکلات مربوط به نقدینگی که در واقع ستون فقرات تولید است با توجه ویژه ای دنبال شود.
وی تاکید کرد: درصورت تحقق شرایط مناسب برای این صنعت امکان تغییر ساختارپرتفوی شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا فراهم خواهد شد و به تبع آن سود آوری این شرکت را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*