خانه / بورس و سهام / بررسی آخرین وضعیت شرکت عمران و توسعه شاهد با نماد “ثعمرا”

بررسی آخرین وضعیت شرکت عمران و توسعه شاهد با نماد “ثعمرا”

با توجه به اینکه در صنعت ساختمان مجموعه فعالیت های اقتصادی از تنوع مناسبی برخوردار است شرکت سعی نموده تنوع سرمایه گذاری های خود را در صنایع دیگر افزایش دهد.

مدیر مطالعات اقتصادی شرکت عمران و توسعه شاهد با بیان این مطلب به خبرنگار بورس نیوز ابراز داشت: شرکت در حوزه های مختلف همچون صنعت گردشگری و صنعت کشاورزی اقدام به تشکیل هلدینگ تخصصی نموده است بنابراین در شرایط اقتصادی فعلی به نسبت سایر شرکت های این حوزه مدیریت ریسک بهتری صورت خواهد گرفت.

ذاکری ادامه داد: شرکت کشت و صنعت شاهدان سبز و شرکت عمران و توسعه آب و خاک کوثر از جمله شرکت های زیرمجموعه هستند که در صنعت کشاورزی و راه اندازی مجتمع زراعتی و صنعتی استان خوزستان و قزوین به منظور کشاورزی صنعتی شده اند و در حال انجام فعالیت می باشند و همچنین برنامه اخذ زمین از منابع طبیعی چند استان دیگر مثل آذربایجان و کردستان را نیز در برنامه دارند.

این کارشناس اقتصادی در مورد بودجه برآوردی شرکت عمران و توسعه شاهد ابراز داشت: شرکت مطابق برنامه هر سال در بودجه بندی مبلغی را به عنوان سود به ازای هر سهم متعهد می شود که این سود از مجموعه شرکت های زیرمجموعه به همراه عملکرد خود شرکت محقق خواهد شد و از آنجایی که انعطاف پذیری ما در این صنعت به سبب تنوع سرمایه گذاری ها بالاست وضعیت بهتری را نسبت به سایر شرکت های هم گروه می توانیم در پایان سال مالی به جهت سودآوری تجربه نماییم.

وی افزود: نگرانی خاصی در خصوص پوشش بودجه برآوردی نداریم و مطابق پیش بینی ها حرکت خواهیم کرد.

ذاکری پیرامون پروژه های شرکت اظهار داشت: پروژه برج 12 طبقه در اهواز شرکت به این علت که سال گذشته خریدار آن درخواست تغییر در نحوه اجرای دکور داخلی را داشت متوقف شد تا نظر خود را در طراحی به اجرا گذارد ولی با گذشت زمان و عدم پیشبرد پروژه از طرف خریدار تصمیم بر ادامه پروژه توسط شرکت گرفته شد و در حال حاضر در حال فعالیت روی پروژه می باشیم.

پروژه دیگر انبار بندر امام است که به بهره برداری رسیده و طبق قرارداد منعقد شده با اداره کل بنادر و کشتیرانی استان خوزستان زمین 35 هزار مترمربعی به مدت 20 سال که 2 سال اول جهت عملیات ساخت و 18 سال آتی جهت بهره برداری با اجاره ماهانه 1.7 میلیارد ریال با افزایش سالیانه 5 درصد از زمان بهره برداری در اختیار شرکت قرار گرفته است که در حال حاضر درآمدزایی برای شرکت دارد.

در مورد پروژه مجتمع گردشگری دشت مشهد نیز مقدمات کار فراهم شده است و بانک های مرتبط برای پرداخت تسهیلات معرفی شده اند و از آنجایی که این پروژه حجم عظیمی سرمایه بالغ بر 200 میلیارد تومان نیاز دارد لذا شرکت به دنبال مذاکره با سرمایه گذار داخلی و خارجی است و سعی در به وجود آوردن بهترین شرایط را به لحاظ سودآوری و حفظ منافع سهامداران دارد.

مدیر مطالعات اقتصادی “ثعمرا” پیرامون استراتژی شرکت اظهار داشت: استراتژی شرکت استفاده بهینه از سرمایه و امکانات و فرصت هایی است که در اختیار شرکت قرار می گیرد بنابراین در صورتیکه احساس شود پروژه ای می تواند رشد سودآوری را برای شرکت به همراه داشته باشد سریعاً با فروش و تأمین منابع لازم اقدام به سرمایه گذاری خواهد کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به وضعیت بازار مسکن شرکت های سرمایه گذاری تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری بر روی پروژه های تجاری و اداری دارند چراکه در حال حاضر سودآوری بیشتری را به همراه دارد.

در خاتمه ذاکری در مورد چشم انداز شرکت در سال 93 ابراز داشت: با توجه به ابهاماتی که در وضعیت کلان اقتصاد کشور وجود دارد سبب شد سرمایه گذاران به سمت پروژه های بزرگ تمایل نداشته باشند و لذا در صورتیکه تحریم های اقتصادی کاهش یابد و رونق اقتصادی حاصل شود این رونق در صنایع مختلف نمود پیدا خواهد کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*