خانه / بورس و سهام / “حسینا” باز هم تعدیل داد

“حسینا” باز هم تعدیل داد

حسینا پیش بینی سود سال مالی 93 را مبلغ 6110 ریال اعلام کرد در حالیکه قبلا 6054 ریال اعلام کرده بود.پیش بینی سود شرکت برای سال مالی 93 نسبت به سال 92 رشد 24 درصدی را نشان می دهد که عموما بدلیل افزایش درامد ارایه خدمات در سال 93 است.

بدین ترتیب که  فرآيند عمليات شرکت در ترمينال شهيد رجائي بندرعباس که در سال 92 در قالب توافقنامه و با سهم 25 درصد براي شرکت تنظيم شده بود، در سال 93 در قالب قرارداد يکساله از ابتدا تا انتهاي اين سال و با سهم 32 درصد منعقد گرديده است.

همچنین به رغم افزايش سهم درآمدي(از 25 به 32 درصد) شرکت در بندر شهيد رجايي، درآمدهاي پيش بيني شده شرکت در اين بندر کاهش يافته است.

درآمد فعاليت در بندر بوشهر با توجه به عملکرد واقعي 2 ماهه سال 93 که در پيش بيني قبلي (بواسطه احتمال سوق کالا به سوي بندر شهيد رجايي) با کاهش ديده شود بود، افزايش يافته است. همچنين، طبق توضيحات شرکت، با توجه به قابل بازنگري بودن قراداد بندر بوشهر در سال 93 (طبق ماده 19 قرارداد 25 سال بندر بوشهر)، احتمال افزايش سهم درآمدي سازمان بنادر و کاهش سهم شرکت وجود دارد.البته اين موضوع منوط به اعلام سازمان بنادر مي باشد.

بر اساس گزارش شرکت،درآمد بندر بوشهر شامل درامدهاي ارائه خدمات  THC ( تخليه و بارگيري کانتينر) – انبارداري کانتينر و ارائه خدمات تخليه و بارگيري و انبارداري جنرال کارگو در بندر بوشهر ميباشد .ضمنا درآمد ارائه خدمات در بندر بوشهر طبق قرارداد با سازمان بنادر و دريانوردي ، درسال سوم قابل بازنگري بوده که در اين صورت امکان تغيير سهم طرفين از درآمد حاصله محتمل است . به همين علت  در صورت انجام اين بازنگري امکان تعديل درآمد و در نتيجه سود بندر ياد شده در سال مورد گزارش وجود دارد .

ضمنا درآمد انبار داري کانتينر به مقدار سال گذشته پيش بيني شده است که در صورت وقوع هر گونه تعديل و تاثير با اهميت در سود هر سهم توسط شرکت اطلاع رساني خواهد شد . همچنين درآمد THC با 2 درصد افزايش مقداري و تعرفه سال 93 پيش بيني گرديده است. درآمد قرارداد بندر شهيد رجايي از تاريخ 1393/01/01 لغايت 1393/12/29 منقعد خواهد شد بر اساس ظرفيت يش بيني شده و تعرفه هاي سال 93 پيش بيني شده است  .

کارکرد بندر نوشهر بدليل عمليات فله اي ( گندم ) از لحاظ مقداري  بالا ولي بعلت تعرفه ارائه خدمات به محمولات فله  کم است. ودر سال 93 مقدار عمليات آن معادل سال قبل و تعرفه بر اساس ارقام سال 93 در نظر گرفته شده است .درآمد پايانه نفتي با توجه به گزارش ارائه شده جهت افزايش سرمايه درج گرديده است .

درآمد اسکله نفتي بر اساس کارکرد 5 ماهه ، تناژ سال قبل و تعرفه سال 93 محاسبه شده است . درآمد جنرال کارگو با توجه به روند نزولي در سنوات قبل با 5 درصد کاهش در مقدار و ده درصد افزايش در تعرفه براي هر سه بندر در نظر گرفته شده است  .

افزايش سرمايه شرکت به مبلغ 112 ميليارد ريال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدي در دست بررسي است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*