خانه / بورس و سهام / عدم حمایت از قیمت سهام یک نماد غذایی به یک دلیل / افزایش نرخ محصولات محتمل است

عدم حمایت از قیمت سهام یک نماد غذایی به یک دلیل / افزایش نرخ محصولات محتمل است

براساس آخرین اطلاعات مندرج در سایت کدال درآمد هر سهم برای شرکت صنعتی بهشهر برای سال مالی منتهی به 30 آذر ماه سال 93 به میزان 1928 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم براساس عملکرد واقعی سه ماهه به میزان 338 ریال می باشد بطوریکه “غبشهر” موفق به پوشش 18 درصدی از بودجه خود طی مدت مذکور شده است.

در همین راستا، شهرضایی مدیر مالی شرکت صنعتی بهشهر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: چشم انداز شرکت صنعتی بهشهر بسته به تصمیم گیری وزارت بازرگانی در خصوص افزایش نرخ روغن می باشد بطوریکه “غبشهر” جهت پوشش بودجه خود در صورت عدم افزایش نرخ با مشکل مواجه خواهد شد.

شهرضایی تصریح کرد: انجمن صنفی در حال حاضر پیگیر این افزایش نرخ از وزارت بازرگانی می باشد که نتیجه آن در نیمه اول تیر ماه سال جاری مشخص خواهد شد. شایان ذکر است که شرکت صنعتی بهشهر در صورت عدم افزایش نرخ، با کاهش سود برآوردی مواجه خواهد شد.

مدیر مالی “غبشهر” عنوان کرد: پیش بینی می شود که شرکت صنعتی بهشهر از نظر مقداری به میزان تعیین شده در بودجه برسد این در حالی است که “غبشهر” توانسته سهم بازار خود را حفظ کند و وضعیت مطلوبی را داشته باشد. شایان ذکر است که بسته به میزان افزایش نرخ می توان پوشش بودجه “غبشهر” را برآورد کرد. بطوریکه چنانچه افزایش نرخ در حد مطلوبی باشد، در این صورت حتی ممکن است شرکت صنعتی بهشهر فراتر از بودجه پوشش دهد. همچنین زمان اعمال افزایش نرخ نیز در این خصوص تعیین کننده می باشد.

وی بیان کرد: همچنین با توجه به اینکه بالای 40 درصد مواد اولیه از خارج تأمین می گردد لذا رفع تحریم ها باعث سهولت بیشتر جهت واردات و در نتیجه کاهش بهای تمام شده می شود بنابراین رفع تحریم ها بر وضعیت “غبشهر” تأثیر مثبتی خواهد گذاشت.

مدیر مالی شرکت صنعتی بهشهر در خصوص علت عدم حمایت حقوقی از “غبشهر” اظهار داشت: با توجه به اینکه سهم حقوقی “غبشهر” حدود 79.9 درصد می باشد، بنابراین از 10 درصد معافیت مالیاتی سهام شناور برخوردار است. لذا چنانچه حقوقی یک دهم درصد دیگر از این سهم خریداری کند معافیت مالیاتی خود را از دست خواهد داد. علت این امر این است که دارا بودن بالاتر از 80 درصد منجر به از دست دادن 10 درصد معافیت مالیاتی سهام شناور می گردد.

شهرضایی عنوان کرد: همچنین تأثیر طرح های توسعه شرکت صنعتی بهشهر در بودجه منتهی به 30 آذر ماه سال جاری پیش بینی شده است طرح های مذکور منجر به افزایش تولید “غبشهر” خواهند شد.

وی در خاتمه افزود: شایان ذکر است که گزارش 6 ماهه و همچنین تأثیر افزایش نرخ محصولات بر بودجه شرکت صنعتی بهشهر در صورت تصویب این افزایش نرخ، تا قبل از پایان تیر ماه در سایت کدال اطلاع رسانی خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*