خانه / بورس و سهام / چشم انداز مطلوب “کهرام” در صورت اعمال افزایش نرخ

چشم انداز مطلوب “کهرام” در صورت اعمال افزایش نرخ

براساس آخرین اطلاعات مندرج در سایت کدال، شرکت گرانیت بهسرام برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 با زیانی به میزان 84 ریال مواجه خواهد بود. این در حالی است که درآمد هر سهم “کهرام” برای سال منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 148 ریال بوده است.

در همین راستا، نظارات، مدیر عامل شرکت گرانیت بهسرام در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: افزایش حدوداً 30 درصدی هزینه ها و عدم افزایش نرخ محصولات طی سال جاری منجر شده که بطور کلی هزینه ها از درآمدها بیشتر شود.

نظارات تصریح کرد: شایان ذکر است که انجمن تاکنون نتوانسته مجوز افزایش نرخ را بگیرد اما به نظر می رسد با توجه به مجوز افزایش نرخ سیمانی ها، احتمالاً این افزایش نرخ برای محصولات کاشی نیز اعمال گردد اما در حال حاضر، زمان افزایش نرخ مذکور مشخص نشده است.

مدیر عامل شرکت گرانیت بهسرام عنوان کرد: چشم انداز “کهرام” با توجه به احتمال افزایش نرخ محصولات در حدود 18 الی 20 درصد، مثبت ارزیابی می گردد بطوریکه چنانچه شرکت گرانیت بهسرام بتواند این افزایش نرخ را اعمال کند با بهبود وضعیت شرکت و احتمالاً با تعدیل مثبت مطلوبی مواجه خواهیم شد در غیر این صورت وضعیت “کهرام” به همین منوال خواهد بود.

نظارات بیان کرد: همچنین رفع تحریم ها تأثیر مثبتی بر وضعیت شرکت خواهد گذاشت همچنین با توجه به اینکه عمده صادرات “کهرام” به کشور عراق می باشد، به دلیل مشکلات ناشی از جنگ تروریست ها در کشور عراق، شرکت گرانیت بهسرام نیز صادرات خود را با احتیاط بیشتری به این کشور انجام خواهد داد.

وی در خاتمه افزود: “کهرام” در سال 94 طرح های توسعه متعددی در نظر دارد بطوریکه طرح های مذکور، منجر به افزایش تولید خواهند شد. همچنین شرکت گرانیت بهسرام در نظر دارد از طریق تجدید ارزیابی دارایی ها در نیمه دوم سال جاری افزایش سرمایه ای اعمال نماید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*