خانه / بورس و سهام / تعدیل نرخ خوراک پتروشیمی در دستور کار مجلس

تعدیل نرخ خوراک پتروشیمی در دستور کار مجلس

تداوم افت های پی در پی قیمت ها در بازار سرمایه منجر شده سهامداران نسبت به آینده بورس بی اعتماد شوند و ترجیح دهند حتی با وجود زیان، سرمایه خود را از بازار سرمایه خارج کنند.

در همین راستا، ارسلان فتحی پور، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار کرد: اولین جلسه نمایندگان مجلس با حضور وزیر اقتصاد و ریاست سازمان بورس و دارایی طی روز یکشنبه هفته آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

بطوریکه مقرر شده علت افت قیمت ها در بازار سرمایه بررسی شود فتحی پور تصریح کرد: همچنین مقرر شده موضوعات مربوط به بحث قیمت خوراک گازی برای پتروشیمی ها و بحث بهره مالکانه معادن مجدداً بررسی شود. بنابراین بحث نرخ خوراک پتروشیمی ها نیز در کمیسیون اقتصادی در دست بررسی است و چنانچه نیاز باشد باید سریعاً اصلاح شود زیرا قیمت خوراک در دنیا کاهش یافته و در کشور ما با توجه به قیمت های کنونی توان رقابت را با کشورهای منطقه نداریم. علاوه بر این بحث نرخ بهره مالکانه معادن نیز باید دوباره مورد بررسی قرار بگیرد.

بنابراین مجلس شورای اسلامی نیز در صورت لزوم، نسبت به اصلاح قیمت ها وارد عمل خواهد شد و در این خصوص با دولت هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد.

وی در خاتمه افزود: با توجه به اینکه بخشی از سرمایه مردم در بازار سرمایه می باشد در شرایط کنونی به دلیل افت قیمت ها و با ادامه این روند، سرمایه گذاران نسبت به بازار سرمایه بی اعتماد خواهند شد لذا باید سریعاً این اعتماد را باز گردانیم.

بنده اعلام می کنم که عاملین وضعیت کنونی بورس باید در مقابل مجلس شورای اسلامی پاسخگو باشند علاوه بر این، بررسی علل ایجاد وضعیت کنونی بورس در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گرفته و قطعاً تصمیمات جدی و فوری در این خصوص اتخاذ خواهد شد.

 به سهامداران توصیه می شود صبور باشند زیرا از طریق تصمیماتی وضعیت بازار سرمایه را به شرایط اولیه بر می گردانیم و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد. چراکه نسبت به جلسه یکشنبه هفته آینده نمایندگان خانه ملت در خصوص بازار سرمایه خوشبینی وجود دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*