خانه / آخرین اخبار / گران‌ترین آپارتمان‌های تهران + جدول

گران‌ترین آپارتمان‌های تهران + جدول

به گفته برخی از فعالان بازار مسکن این خانه‌ها همیشه خریداران خودش را داشته و کمتر رکود بازار که به‌دلیل کاهش قدرت خرید بوده در میزان معاملات این نوع خانه‌ها تاثیر گذاشته است.

بیشتر آپارتمان‌های نوساز با متراژ بالا در مناطق شمالی وغربي تهران متمرکز است و آپارتمان‌های بزرگ در مناطق مرکزی سن بالای 30 سال دارند.

برخی از این آپارتمان‌های سوپر لوکس به‌دلیل مصالح و امکاناتی که دارند تا 2 برابر قیمت منطقه خرید و فروش می‌شوند. به‌طور مثال در منطقه کامرانیه که آپارتمان‌ها با قیمت متري متوسط 10 تا 11 میلیون قیمت‌گذاری شده است برخي به‌دلیل برخورداری از امکاناتی مانند سونا، استخر، جکوزی، حیاط، حیاط خلوت و مستخدم تا متري 19 میلیون تومان هم به فروش می‌رسند.

هر چند در میان این آپارتمان‌های بزرگ با قیمت‌هایی که تنها بر اساس سلیقه صاحبان آن قیمت گذاری شده است خانه‌هایی می‌توان یافت که از قیمت میانگین منطقه نيز پایین تراست. به‌طور مثال در منطقه سعادت آباد خانه‌ای با دو پارکینگ و استخر 7 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

اما دلیل تفاوت قیمت‌های آپارتمان‌های بزرگ در یک منطقه چیست؟ یک کارشناس مسکن دراین رابطه به «دنیای اقتصاد» می‌گوید: هر مالکی اختیار ملک خود را دارد و بر اساس تشخیص خود که در برخی موارد مبنای آن مشخص نیست قیمت‌گذاری می‌کند، اما قیمت‌ها نیز در محلات کوچه به کوچه متفاوت است. به‌طور مثال در منطقه یوسف آباد نمی‌توان قیمت خانه‌های خیابان مستوفی را با خیابان جهان آرا مقایسه کرد. درحالی‌که این دو خیابان در نقطه‌ای تنها 50 قدم با هم فاصله دارند.

او معياري تحت عنوان «فرهنگ منطقه» را در قیمت‌گذاری‌هاي مالكان آپارتمان‌هاي فروشي به عنوان یکی از شاخص‌های مهم می‌داند و می‌گوید: در منطقه ونک پارک 5 برج مشابه هم وجود دارد، اما قیمت یکی از برج‌ها بیش از چهار برج دیگر است و تنها به‌دلیل فرهنگ حاکم بر آن برج خاص است.

او مصالح و کیفیت ساختمان و امتیازهای رفاهی را نيز از دیگر ویژگی‌هایی می‌داند که در قیمت خانه‌های بزرگ متراژ تاثیر دارد.

قیمت خانه در تهران قیمت آپارتمان در تهران فروش آپارتمان

منبع: دنیای اقتصاد

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*