خانه / بورس و سهام / زنگ خطر در بازار مس به صدا درآمد

زنگ خطر در بازار مس به صدا درآمد

با وجود افت مختصر قیمت مس در معاملات پایان هفته در بازار فلزات لندن، رشد هفتگی قیمت این محصول به 3 درصد رسید که این بالاترین رقم رشد هفتگی قیمت در 9 ماه گذشته به حساب می آید. گفتنی است در مقطعی از معاملات روز جمعه قیمت به سطح 7190 دلار نیز رسید اما در نهایت در سطح 7150 دلار به کار خود پایان داد.

شاید بتوان دلیل اصلی افزایش ملموس قیمت مس در این هفته را مربوط به گزارش امیدوارکننده بازار کار ایالات متحده و بهبود چشم انداز اقتصادی این کشور به تبع این گزارش به حساب آورد.

در این میان برخی از تحلیلگران بازار فلزات اساسی اعتقاد دارند که در پی رشد اخیر قیمت مس، به نظر می آید که باید شاهد اصلاح قیمتی در بازار این محصول بود.

موسسه مشاوره سرمایه گذاری تی کامادیتیز در گزارشی اعلام کرده به تبع افزای اخیر قیمت، تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار مس کمی کاهش یافته و در عین حال نیز تولیدکنندگان این محصول سطح عرضه خود را بالا برده اند که مسلما این امر منجر به تضعیف قیمت خواهد شد.

بر این اساس انتظار می رود که با آغاز موج اصلاحی قیمت، شاهد تنزل قیمت مس به سطح 6900 دلار در هفته های پیش رو باشیم. در عین حال تحلیلگران این موسسه بر این اعتقاد هستند که در صورت تثبیت قیمت در سطح 6900 دلار، می توان انتظار داشت که موج صعودی قیمت پس از این برهه آغاز شود و قیمت مس در کمتر از دو ماه به 7400 دلار برسد.

گفتنی است با وجود اینکه میزان ذخایر مس در بازار فلزات لندن در کمترین سطوح طی شش ماه اخیر قرار دارد، اما در هفته گذشته شاهد افزایش نسبی این ذخایر بوده ایم و انتظار می رود که این روند در هفته های پیش رو نیز ادامه یابد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*