خانه / بورس و سهام / عرضه 100 شرکت زیان ده و کم بازده شستا در فرابورس

عرضه 100 شرکت زیان ده و کم بازده شستا در فرابورس

نجات امینی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص شرکتهای زیان ده شرکت سرمایه گذاری شستا تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی افزود: در حال حاضر 400 شرکت زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری شستا هستند که سازمان تامین اجتماعی سهامدار آنهاست و شرکتهای زیرمجموعه به دسته های کم بازده، کوچک، مقیاسی ،خارج از استراتژی و زیان‌ده تقسیم می‌شوند.
وی گفت: کمیته ای به منظور ساماندهی و تعیین نوع فعالیت شرکت های زیرمجموعه در شستا تشکیل شده که خود سازمان تامین اجتماعی نیز در این کمیته حضور دارد.
معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: پس از بررسی کم بازده و یا سودآور بودن این شرکت ها در نهایت شرکت های کم بازده و ضرر و زیان‌ده در فرابورس عرضه می شود که البته این اقدام مدتی است آغاز شده است.
نجات امینی با اشاره به اینکه شستا سهامدار شرکت ، کارخانه و …است، تاکید کرد: تک تک این شرکت ها از سوی کمیته مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که صد شرکت در دسته شرکت های کم بازده و ضرر و زیان‌ده قرار دارند.
وی در خصوص سود سالیانه شستا گفت: سود این شرکت سرمایه گذاری در یک فرآیندی از محل تقسیم سود شرکت های زیرمجموعه محاسبه می شود، اما در مجموع 3 هزار و 300 میلیارد تومان سود شستا است که البته مبلغ واقعی خیلی بیشتر از این مقدار است.
به گفته معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی سیاست تقسیم سود هولدینگ و شرکت های تابعه، میزان سود شستا را مشخص می کند.
نجات امینی در خصوص کسری اعتبارات سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: در سال 92، 5 هزار میلیارد تومان این سازمان با کسری مواجه بوده است که کسری اعتبارات ربطی به سود شرکت شستا ندارد، اما این شرکت سرمایه گذاری میزان کسری های سازمان را جبران می کند و در مجموع میزان مبلغی که به عنوان کسری عنوان می‌کنند در مقایسه با اعتبارات دولتی است که به سازمان تعلق گرفته است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*