خانه / بورس و سهام / تولید محصول جدید و احتمال دریافت افزایش قیمت تراکتور

تولید محصول جدید و احتمال دریافت افزایش قیمت تراکتور

براساس آخرین اطلاعات مندرج در سایت کدال درآمد هر سهم شرکت تراکتورسازی ایران برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 461 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم براساس عملکرد واقعی سه ماهه منتهی به 31 خرداد ماه سال جاری به میزان 75 ریال می باشد و “تایرا” موفق به پوشش 16 درصدی از بودجه خود طی مدت مذکور شده است.

در همین راستا، بایرامعلی، مدیر حسابداری مدیریت شرکت تراکتورسازی ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: با توجه به اینکه عملکرد شرکت های تولیدی در نیمه دوم سال تحقق می یابد در نتیجه وضعیت شرکت تراکتورسازی ایران به دلیل احتمال افزایش نرخ محصولات و همچنین رفع تحریم ها در نیمه دوم سال جاری با افق روشنی همراه خواهد بود.

بایرامعلی تصریح کرد: این در حالی است که حدود 60 الی 70 درصد تولید “تایرا” طی نیمه دوم سال 93 خواهد بود. شایان ذکر است که در عملکرد سه ماهه به دلیل وجود تعطیلات نوروزی و تابستان میزان تولید نسبت به 6 ماهه دوم سال کمتر می باشد لذا امیدواریم براساس عملکرد شرکت و چشم انداز مثبت نسبت به تأثیر رفع تحریم و همچنین احتمال افزایش نرخ تایرا بودجه برآوردی را محقق سازد.

مدیر حسابداری مدیریت شرکت تراکتورسازی ایران افزود: عمده فروش صادراتی “تایرا” مربوط به کشور عراق و افغانستان می باشد در شرایط حاضر با توجه به مشکلات جنگی و نااطمینانی در کشور عراق چنانچه وضعیت کنونی این کشور و جنگ با تروریست های داعش تداوم یابد لذا “تایرا” به فکر جایگزینی جهت صادرات محصولات خود خواهد بود. هم اکنون نیز، واحد تحقیق و برنامه شرکت تراکتورسازی ایران در حال مذاکره جهت گرایش به 2 بازار خارجی دیگر نیز می باشد که بسته به کشش بازار خارجی، این اقدام را انجام خواهیم داد. هم اکنون نیز “تایرا” در حال رایزنی جهت شرکای تجاری جدید می باشد. همچنین شرکت تراکتورسازی ایران در نظر دارد در صورت تداوم مشکل عراق و عدم توافق با شرکای خارجی جدید، بر روی فروش داخلی تمرکز کند.

بایرامعلی عنوان کرد: شرکت تراکتورسازی ایران در نظر دارد به سمت تولید محصولات همگن و همچنین با توجه به کشش بازار به سمت تولید تراکتور دو دیفرانسیل روی آورد.

شایان ذکر است به دلیل اینکه در حال حاضر به مرور، محصولات تک دیفرانسیل در داخل کشور از رده خارج می شوند و از طرف دیگر تکنولوژی تراکتورهای جفت دیفرانسیل بالاتر می باشد لذا گرایش شرکت تراکتورسازی ایران به تولید محصولات جفت دیفرانسیل می باشد. بنابراین هدف “تایرا” طی سال 93 افزایش کیفیت محصولات می باشد.

مدیر حسابداری مدیریت “تایرا” بیان کرد: پیش بینی می گردد شرکت تراکتورسازی ایران طی نیمه دوم سال 93 بتواند برای محصولات خود افزایش نرخ داشته باشد این در حالی است که هم اکنون سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده در حال رایزنی جهت این افزایش نرخ می باشد. بنابراین “تایرا” می تواند در صورت اخذ مجوز افزایش نرخ برای محصولات، با تعدیل مثبتی همراه باشد.

وی در خاتمه افزود: پیش بینی می شود شرکت تراکتورسازی ایران طی نیمه دوم سال جاری طرح توسعه داشته باشد هم اکنون نیز “تایرا” در حال مذاکره جهت این قضیه می باشد همچنین احتمال دارد “تایرا” طی سال جاری افزایش سرمایه ای نیز داشته باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*