خانه / سیاسی / مجوز دولت به نهاد ریاست جمهوری برای خرید 20 شاسی بلند خارجی + سند

مجوز دولت به نهاد ریاست جمهوری برای خرید 20 شاسی بلند خارجی + سند

این مجوز شامل 40 دستگاه خودروی مگان و پژوپارس سال، 20 تویوتا لندکروز و سوزوکی گرند ویتارا به عنوان دو خودروی شاسی بلند، 8 دستگاه وانت تویوتا هایلوکس و کاپرا، 6 عدد سواری ون از نوع تویوتا هایس و بنز ویتو و نیز 10 عدد مینی بوس هیوندای می باشد.
یکی از مجوزهای همیشگی که دولت های مختلف برای دستگاههای اجرایی صادر می کنند، اجازه خرید خودرو است که بسته به نیازهای جدید دستگاهها یا از رده خارج شدن وسائط نقلیه آنها، این مجوزها صادر و ابلاغ می شود.

بر اساس بررسی های صورت گرفته و ابلاغیه های به دست آمده، تاکنون هیئت دولت یازدهم، تنها یک مجوز خرید خودرو برای قوه مجریه را صادر کرده بود که مربوط به خرید 2 دستگاه خودروی شاسی بلند خارجی برای معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری بوده است.

اما طی روزهای اخیر مجوز دیگری نیز صادر شده است که بر این اساس، هيئت وزيران در جلسه 8 تیرماه خود به پيشنهاد شماره ۱۰۸۳۲ نهاد رياست جمهوري و به استناد مجوزهایی که اصل 138 قانون اساسي به دولت داده است، مقرر شده نهاد رياست جمهوري مجاز باشد نسبت به خريد خودروهاي مورد نياز خود اقدام کند.

اولین نکته قابل تامل در این مصوبه آن است که دولت مجوز داده است این خودروها یا از مبادي توليدی يا نمايندگي هاي مجاز يا ساير مبادي عرضه كننده با رعايت صرفه و صلاح و از محل اعتبارات مصوب مربوط خریداری شود

نگاهی به جدول مصوب دولت نیز نشان می دهد این مجوز شامل 40 دستگاه خودروی مگان و پژوپارس سال، 20 تویوتا لندکروز و سوزوکی گرند ویتارا به عنوان دو خودروی شاسی بلند، 8 دستگاه وانت تویوتا هایلوکس و کاپرا، 6 عدد سواری ون از نوع تویوتا هایس و بنز ویتو و نیز 10 عدد مینی بوس هیوندای می باشد.

قیمت تویوتا لندکروز سوابق اسحاق جهانگیری

مجوز مذکور به شماره ۴۰۳۵۰ /ت۵۰۵۴۱هـ توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور ابلاغ و رونوشت آن برای دستگاههای چون معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور، معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور، معاونت اجرايي رييس جمهور، ديوان محاسبات كشور و ديوان عدالت اداري ارسال شده است.

مرجع : صبحانه

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*