خانه / بورس و سهام / جزییات تعدیل منفی در پتروشیمی پردیس

جزییات تعدیل منفی در پتروشیمی پردیس

قطع شدن 75 روزه گاز در زمستان و همچنین کاهش شدید قیمت جهانی اوره دو عامل مهم در تعدیل منفی سوددهی پتروشیمی پردیس عنوان شده است.

مدیر مالی پتروشیمی پردیس در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطالب فوق اظهار داشت: علاوه بر دو عامل مهم ذکر شده می توان به تداخل لوله کشی فاز 3 و 2 اشاره کرد که موجب قطع تولید شرکت به مدت چند روز گردیده شد.

وی در ادامه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون قیمت اوره داخلی هیچگونه افزایش نداشته است و این شرایط باعث شد تعدیل منفی را شاهد باشیم که منجر به توقف نماد شد.

علی اسکویی به نتیجه مذاکرات هسته ای بر شرکت های پتروشیمی اشاره کرد و گفت: کاهش و یا برداشته شدن تحریم ها تأثیر زیادی بر پتروشیمی پردیس ندارد زیرا شرکت اوره تولید شده را به بخش های کشاورزی واگذار می کند و تنها افزایش قیمت جهانی اوره می تواند راه گشای شرایط پیش آمده باشد.

مدیر مالی پتروشیمی پردیس در خصوص عدم تحقق پیش بینی های انجام شده در بودجه صورت مالی سال 93 گفت: در سال گذشته اوره را تنی 380 دلار می فروختیم ولی از ابتدای سال جاری تنی 240 دلار به فروش می رودکه این اواخر با کاهش 120 دلاری با قیمت 260 دلار فروخته می شود و این موضوع باعث شده نتوانیم همانند سال گذشته به سودآوری مطلوبی دست یابیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*