خانه / بورس و سهام / روند صعودی تولید با ورود سهامدار عمده جدید (فجر)

روند صعودی تولید با ورود سهامدار عمده جدید (فجر)

تولید محصولات شرکت فولاد امیرکبیر کاشان طی دوره عملکرد سه ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 در حالی روند صعودی را سپری کرد که پیش از آن شرکت سیر نزولی تولید را برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 پیش بینی کرده بود.

مسئول بودجه و گزارشات شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: شرکت در پی بکارگیری سیاست ها و برنامه های مناسب توسط سهامدار عمده جدید یعنی شرکت فولاد مبارکه موفق شد طی دوره عملکرد سه ماهه اول امسال افزایش بیش از 68 درصدی مقدار تولید را نسبت به دوره مشابه سال قبل تجربه کند.

خاتمی افزود: علاوه بر این، محصولات تولیدی “فجر” با توجه به شرایط بازار فروش محصولات و افت قیمت فولاد، با افزایش تقاضا رو به رو شد، به گونه ای که مقدار فروش محصولات نیز طی دوره عملکردی مذکور نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد داشته است. از این رو عوامل عنوان شده را می توان از جمله دلایل اصلی و اثرگذار در تحقق سود 166 ریالی و پوشش 48 درصدی بودجه برآوردی طی دوره عملکرد سه ماهه نخست سال مالی جاری برشمرد.

وی با اشاره به اینکه محصولات تولیدی “فجر” براساس قیمت های روز بازار به فروش می رسند، پیرامون رشد نرخ فروش محصولات ابراز داشت: رشد قابل توجه نرخ فروش در بودجه سال جاری برآورد نشده، به گونه ای که آخرین قیمت های فروش طی سال گذشته مبنای نرخ فروش محصولات در بودجه سال مالی جاری در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول در خصوص قیمت مواد اولیه مورد نیاز تصریح کرد: همراه با سیر صعودی تولید در دوره مذکور، مواد اولیه مصرفی بیشتری نیز خریداری شده است. البته این مواد نیز براساس قیمت های روز بازار تأمین می شود.

مسئول بودجه و گزارشان شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در ارتباط با کاهش قیمت جهانی فلزات اساسی نیز گفت: به نظر نمی رسد افزایش قابل توجه قیمت های جهانی را طی سال جاری شاهد باشیم، بطوریکه روند متعادل و به دور از نوسانات با اهمیت مثبت یا منفی این قیمت ها چندان دور از ذهن نخواهد بود.

خاتمی در خصوص امکان صادرات محصولات اظهار داشت: اگرچه امکان صادرات محصولات تولیدی برای شرکت وجود دارد، اما این امر با توجه به تقاضای مناسب برای محصولات تولیدی “فجر” در بازارهای داخلی، صورت نمی پذیرد.

وی در خاتمه پیرامون وضعیت صنعت فلزات اساسی با اشاره به عملکرد مناسب شرکت های هم گروه طی سال گذشته، بیان کرد: در صورت بهبود شرایط تولید محصولات و روند صعودی آن می توان به روند صعودی سودآوری شرکت های فعال در این گروه امیدوار بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*