خانه / بورس و سهام / یک گزارش خوب از یک زیر مجموعه خوب

یک گزارش خوب از یک زیر مجموعه خوب

شرکت پتروشیمی برزویه (نوری) در عملکرد 12 ماهه خود در سال 92 موفق به اعلام سود 2921 ریالی شده است که این عدد نسبت به رقم سود سال 91 حاکی از افزایش 3377 درصدی می باشد. نوری در این 12 ماه موفق به فروش 10085 میلیارد تومانی شده است که نسبت به سال قبل 39.66 درصد رشد داشته است، این افزایش در مبلغ فروش عمدتاً ناشی از افزایش در فروش محصولات برش سنگین و سبک و برش سی 5 و ارتوزایلین بوده است، سود عملیاتی شرکت در این دوره 874 میلیارد تومان شده که نشان از افزایش 74 درصدی نسبته به سال گذشته است، این رقم سود عملیاتی در نهایت و با کاهش هزینه های مالی و افزایش درآمدهای غیرعملیاتی سود خالص 876 میلیارد تومانی را ایجاد کرده است.

جریان خالص ورود وجه نقد ناشی از فعالیت های عملیاتی در این دوره 118 میلیارد تومان بوده است که در کنار کاهش 75.9 میلیارد تومانی جریان خالص وجه نقد ناشی از بازده سرمایه گذاری ها، کاهش 11.6 میلیارد تومانی جریان خالص وجه نقد ناشی از فعالیت های سرمایه گذاری و افزایش 29 میلیارد تومانی در جریان خالص ورود وجه نقد قبل از فعالیت های تامین مالی منجر به رسیدن وجه نقد شرکت به رقم 170 میلیارد تومان شده است که نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است. از دیگر نکات مثبت برزویه افزایش خالص سرمایه در گردش شرکت به رقم 334 میلیارد تومان است که این مهم ناشی از افزایش قابل توجه 20 درصدی در دارایی های جاری برزویه بوده است، گفتنی است بدهی های جاری شرکت نیز نسبت به سال قبل 14 درصد کاهش داشته است که عمدتاً ناشی از کاهش 33 درصدی در سایر حساب ها و اسناد پرداختنی است. میزان تولید شرکت که مهمترین محصولات آن ربفرمیت، برش سنگین، برش سبک و بنزن است بیش از 4.1 میلیون تن بوده است که نسبت به سال گذشته 10.4 درصدی افزایش داشته است.

شایان ذکر است در آخرین پیش بینی هلدینگ خلیج فارس، سود برزویه برای سال مالی92 رقم 2641 ریال و میزان تقسیمی آن 2300 ریال در نظر گرفته شده بود، با رجوع به آخرین پرتفوی فارس و در نظر گرفتن همین سیاست تقسیم سود و با استناد به گزارش جدید برزویه، 22 ریال به سود سال مالی منتهی به خرداد ماه 1393 فارس اضافه خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*