خانه / بورس و سهام / “تایرا” به دنبال افزایش سرمایه 200 درصدی / تداوم روند صادرات تراکتور

“تایرا” به دنبال افزایش سرمایه 200 درصدی / تداوم روند صادرات تراکتور

مدیر گزارش های حسابداری و حسابرسی شرکت تراکتور سازی ایران در گفتگو با خبرنگار اکوبورس از پیگیری موضوع افزایش سرمایه 200 درصدی این شرکت خبر داده و گفته است:گزارش توجیهی افزایش سرمایه در دست حسابرس و بازرس قانونی شرکت بوده که پس از تایید به سازمان بورس ارایه خواهد شد.

آقای بایرامعلی میزان این افزایش سرمایه را 200 درصد و محل تامین آنرا سود انباشته و آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران عنوان کرده و گفته است: تلاش می شود طی شهریور ماه امسال پرونده افزایش سرمایه شرکت تراکتور سازی ایران بسته شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه عمده محصولات شرکت تراکتورسازی به کشورهای همجوار صادر می شود،عنوان کرد:وضعیت تولید و فروش در شرکت تراکتور سازی مناسب بوده و مطابق با پیش بینی ها پیش می رود.

وی ضمن امیدواری به برچیده شدن تحریم ها و بهبود شرایط اقتصادی کشور درباره موضوع بازیافت مطالبات این شرکت گفته است:با توجه به شرایط موجود امکان برگشت مطالبات مشکوک الوصول از بابت مطالبات شرکت های دولتی و یا سایت ونزوئلا در سنوات قبل، در حال حاضر وجود ندارد و لی در مورد فروش داخلی و صادراتی کنونی شرکت مشکلی در پیش روی شرکت نیست.

گفتنی است شرکت تراکتور سازی ایران سود برآوردی هر سهم پس از کسر مالیات خود در بودجه 93 را در عملکرد حسابرسی نشده سه ماهه اول امسال با تعدیل مثبت 41 درصدی به مبلغ 46 تومان و یک ریال اعلام نموده است.سرمایه کنونی این شرکت بالغ بر 90 میلیارد تومان است.

به نظر می رسد این شرکت برای دریافت مجوز افزایش سرمایه از سازمان بورس نیازمند تعدیل مثبت دیگری در صورت های مالی است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*