خانه / بورس و سهام / جبران تعدیل منفی با تقسیم سود نقدی در شهریور ماه

جبران تعدیل منفی با تقسیم سود نقدی در شهریور ماه

به نظر می رسد که “شپدیس” در نظر دارد با تقسیم سود نقدی در عملکرد 12 ماهه منتهی به شهریور ماه امسال که در واقع همان عملکرد 9 ماهه در دوره مالی سابق است، کاهش سود برآوردی خود را تا حدودی برای سهامداران شرکت جبران نماید .
یک منبع آگاه از شرکت پتروشیمی پردیس در گفتگو با خبرنگار اکوبورس، از بازگشایی نماد معاملاتی این شرکت طی هفته جاری خبر داد .

این منبع آگاه با اشاره به برگزاری مجمع فوق العاده شرکت در تاریخ پنجم مرداد ماه امسال عنوان کرد: قرار بود که نماد معاملاتی شرکت در تاریخ چهارشنبه 93.5.1 بازگشایی شود اما با توجه به برگزاری مجمع فوق العاده شرکت در تاریخ پنجم مرداد ماه و لزوم توقف دوباره نماد، این اتفاق نیفتاد .
وی افزود: در مجمع فوق العاده نیز با توجه به تغییر سال مالی شرکت از پایان آذرماه به پایان شهریورماه به دلیل هماهنگی با سهامدار عمده شرکت که سرمایه گذاری غدیر می باشد، باید صورت های مالی و بودجه بر مبنای سال مالی جدید تنظیم شود. بنابراین با توجه به همه این موارد به احتمال بسیار زیاد نماد معاملاتی این شرکت طی هفته جاری بازگشایی خواهد شد .

وی همچنین عنوان کرد که شرکت در سال مالی گذشته که با تغییر سال مالی، 9 ماهه محسوب می شود، به دلایلی همچون قطع گاز در زمستان و توقف توليد شرکت براي 70 روز بطور کامل ، عدم صدور مجوز صادرات بعلت تامين نياز داخلي اوره و قطع صادرات اوره به مدت حدود 4 ماه ، کاهش شديد قيمت اوره صادراتي با توجه به کاهش نرخ جهاني اوره نسبت به سال قبل ، عدم افزايش قيمت فروش اوره داخلي در 6 ماهه اول سال مورد گزارش ، افزايش قيمت خوراک و سوخت(حدود 5 برابر شدن قيمت خوراک) از ابتداي سال 93 ، مشکلات عملياتي و نصب تجهيزات فاز 3 و برقراري ارتباطات لوله هاي يوتيليتي فاز 3 با فاز 2 شرکت (inter connection) و توقف در واحدهاي فاز 2 و همچنین مختل شدن صادرات به هندوستان به دلیل بحث انتخابات در این کشور ، نتوانست طبق برنامه ریزی در بودجه ارائه شده پیش برود. بنابراین در گزارش 6 ماهه خود با 42 درصد تعدیل منفی، عایدی هر سهم خود را مبلغ 234 تومان و 6 ریال برآورد کرد .

این منبع آگاه در پایان افزود: شرکت در گزارش بودجه سال مالی منتهی به 94.6.31 در نظر دارد که عایدی هر سهم خود را بالغ بر 400 تومان به ازای هر سهم برآورد نماید .

به گزارش خبرنگار اکوبورس، به نظر می رسد “شپدیس” با تقسیم سود نقدی 223 تومانی در پایان عملکرد 12 ماهه منتهی به پایان شهریور ماه 93 که در واقع همان عملکرد 9 ماهه دوره مالی سابق شرکت می باشد، کاهش سود کنونی خود در بودجه برآوردی را تا حدودی برای سهامداران شرکت جبران نماید. گفتنی است ارزش افزوده ای که این مبلغ با فرض نرخ 22 درصدی سود بانکی در سه ماهه باقیمانده تا پایان سال ایجاد می کند می تواند به ازای هر سهم در حدود 13 تومان باشد.به عبارتی بهتر با لحاظ کردن سود نقدی که سهامدار در پایان شهریور ماه امسال در مجمع “شپدیس” دریافت می کند چنانچه به عنوان سپرده کوتاه مدت در بانک سپرده گذاری کند سودی بالغ بر 13 تومان به ازای هر سهم به نسبت ما به التفاوت سه ماهه از اختلاف تغییر دوره مالی شرکت (از 30 آذر ماه به 31 شهریور ماه) دریافت می کند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*