خانه / بورس و سهام / غبشهر در جدیدترین پیش بینی خود تعدیل مثبت داد

غبشهر در جدیدترین پیش بینی خود تعدیل مثبت داد

غبشهر در جدید ترین پیش بینی 6 ماهه، سود سال مالی 93 را با افزایش 34 درصدی نسبت به آخرین پیش بینی به مبلغ 1268 ریال اعلام کرده است. همچنین لازم به ذکر است که شرکت در 6 ماهه سال مالی توانسته است 679 ریال این پیش بینی که معادل 54 درصد می شود را محقق کند.

دلايل تعديل سود جديد نسبت به سود قبلي شرکت به شرح ذيل مي باشد :

1 به دليل وجود شرايط رقابتي  و به منظور حفظ سهم بازار، شرکت مبالغي به عنوان تخفيف به مشتريان خود اعطا نموده است. شرکت در مقاطعي اقدام به حذف تخفيفات به مشتريان نموده است که به دليل عدم کشش بازار مجددا اقدام به اعطاي تخفيف نموده است. بودجه حاضر با توجه به شرايط فعلي بازار و تخفيفات جاري تنظيم گرديده است .

2 از ارديبهشت ماه 1393 شرکت بازرگاني دولتي فروش روغن خام به شرکتهاي توليد کننده را متوقف نموده است. با توجه به اينکه جهت گشايش اعتبار اسنادي ، بايد 100درصد مبلغ گشايش اعتبار اسنادي در ابتداي گشايش پرداخت گردد، ميزان سرمايه در گردش شرکت کفاف پرداخت اعتبارات اسنادي گشايش شده را نمي دهد. لذا شرکت مبالغ قابل توجهي تسهيلات مالي از بانکهاي دولتي و خصوصي با نرخهاي 23 تا 28 درصد اخذ نموده است. اين موضوع باعث افزايش قابل توجه هزينه هاي مالي شرکت گرديده است. با توجه به اينکه اين موضوع در شش ماهه دوم بصورت کامل اجرا خواهد شد (در حاليکه دو ماه از شش ماهه اول اين شرايط وجود داشته است)  و سود سهام نيز بايد پرداخت گردد،‌ پوشش هزينه ها مالي در شش ماهه اول کم بوده است .

3 نرخ ارز مبادله اي در بودجه قبلي 25000 ريال در نظر گرفته شده بود که با توجه به افزايش آن به 25700 ريال، باعث افزايش مبلغ خريد روغن خام نسبت به پيش بيني هاي قبلي گرديده است .

4-شرکت چندين بار درخواست افزايش نرخ محصولات را نمود ه است ولي تا کنون هيچيک از درخواستهاي شرکت  مورد قبول وزارت بازرگاني قرار نگرفته است.

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*