خانه / بورس و سهام / گزارش کامل مجمع سهامداران قند نقش جهان

گزارش کامل مجمع سهامداران قند نقش جهان

چهل و هفتمین نشست مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت قند نقش جهان (سهامی عام)  با حضور دارندگان 90273072 سهم از کل 100 میلیون سهم معادل 90.3 درصد کل سرمایه در محل کارخانه، کیلومتر 37 جاده اصفهان- مبارکه، شرکت قند نقش جهان با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع شد.

در ابتدا و پس از حصول اطمینان از کلیه شرایط قانونی، ریاست جلسه، اعلام و هیات رییسه مجمع به شرح زیر انتخاب شدند:
آقای سید نصرت‌اله طاهری به سمت رییس مجمع
آقای نادر آخوندی به سمت ناظر
آقای سیدحسین بدخشیان به سمت ناظر
آقای حمیدرضا مختاری یزدی به سمت منشی
در این نشست گزارش فعالیت هیات مدیره، حسابرس و بازرس قانونی و صورت‌های مالی شامل ترازنامه در تاریخ 29/12/1392، صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به 29/12/1392شرکت به تصویب رسید. همچنین از محل 1268ريال سود قابل پرداخت به ازای هر سهم یک هزار ريالی، مبلغ 600 ريال سود تقسیم نمود. موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آیین تراز آریا به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و نیز موسسه حسابرسی آذرین حساب، به عنوان بازرس علی‌البدل برای مدت یک سال دیگر انتخاب گردید. روزنامه‌های دنیای اقتصاد و نسل فردا به عنوان جراید کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شدند.

مهندس مجتبی کاروان، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت قند نقش جهان در حاشیه این جلسه خاطرنشان کردند: در سالي که گذشت به دليل وجود تحريم‌هاي گذشته عليه ايران، افزايش تورم، اجراي مرحله دوم هدفمندي يارانه‌ها و نيز برخي آشفتگي‌ها در اوضاع کشورهاي همسايه، منجر شد تا اکثر بنگاه‌هاي اقتصادي و بالاخص صنعت قند کشور با بحران‌هاي متعددي روبه‌رو گردند. از سوي ديگر حذف ارز مرجع کالاهاي اساسي، سايه سنگين گراني خريد شکر خام توسط توليدکنندگان را دوچندان نمود. علاوه بر آن تداوم خشكسالي و كمبود منابع آب، عدم صرفه اقتصادي كشت چغندرقند در قياس با محصولات رقيب و در نتيجه کاهش 13 درصدي کشت چغندرقند نسبت به سال گذشته و 35 درصد نسبت به ميانگين سه سال گذشته را نيز بايد به مشکلات و موانع موجود بر سر راه توليدکنندگان صنعت قند و شکر کشور افزود.

علي‌رغم مشكلات موجود شركت قند نقش جهان توانست با استعانت از حضرت حق و الطاف كريمانه او با سرلوحه قراردادن مبانی اقتصاد مقاومتی و انجام تحقيقات و مطالعه عوامل داخلي و خارجي تاثيرگذار بر وضعيت صنعت قند و تحليل دقيق عملكرد سازمان، استراتژي هاي مناسبي را جهت مقابله با موانع موجود و دستيابي به اهداف کلان خود اتخاذ نمايد. جاري‌سازي رويکردهايي نظير ساخت ماشين‌آلات و تجهيزات توسط پرسنل متخصص و متعهد شرکت در راستاي دستيابي به خود کفايي، کاهش هزينه‌ها و جلوگيري از خروج ارز از مهم‌ترين سياست‌ها و اقدامات صورت پذيرفته در سال‌هاي اخير مي‌باشد. انتخاب سه پروژه «نوسازي واحد چغندررساني»، «ايجاد سيستم هوشمند تحويل چغندرقند» و «تدوين استانداردهاي ملي شکر» در سال گذشته از سوي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي به عنوان طرح‌هاي برتر در توليد علم و افزايش بهره‌وري گواهي صادق بر اثبات اين مدعاست.

اجراي پروژه‌هايي از اين دست و نيز پياده‌سازي سيستم‌هاي نوين مديريتي در سازمان، نه تنها  منجر به جذب بيش از 170 هزار تن چغندر قند و تصفيه بيش از 86 هزار تن شكر خام گردید، بلکه سبب اخذ گواهينامه اشتهار به کيفيت سه ستاره از سوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي توسط شرکت قند نقش جهان به عنوان تنها دارنده این گواهینامه در صنعت غذاي کشور شد.
اين شركت با تدوین برنامه‌های راهبردی مناسب بر اساس اصول اقتصاد مقاومتی در نظر دارد در سالي كه به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي نامگذاري شده در راستای سند چشم‌انداز خود ضمن ارتقاي کمي و کیفی توليد از طريق جذب هرچه بيشتر مواد اولیه نظیر شکرخام و نیز کشت و جذب چغندرقند پاییزه علاوه بر چغندرقند بهاره در سال‌جاری؛ بتواند بر اساس مبانی این اقتصاد، محصولی ایمن و سالم با هدف جلب رضایت متوازن کلیه ذینفعان و افزایش سودآوری را تولید نماید.

اميد است در سال جاري نيز با استعانت از درگاه خداوند متعال ضمن استمرار و ارتقاء دستاوردهاي خويش گام‌هاي موثري در جهت رشد و شكوفايي اقتصاد كشور عزيزمان ايران برداريم. انشاءالله.

چشم‌انداز شرکت قند نقش جهان

پیشرو و سرآمد در صنعت قند و شکر کشور از نظر قابلیت‌های راهبردی و استراتژی، سرمایه های انسانی، مدیریت منابع، فرآیندها و جلب رضایت متوازن ذینفعان.

دستاوردها و موفقیت‌های سال1392 شرکت در یک نگاه

1-کسب گواهینامه اشتهار به کیفیت سه ستاره در چهارمین دوره جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران به عنوان اولین و تنها دارنده آن در صنعت غذا (رتبه یک در میان صنایع غذایی، بهداشتی و آرایشی کشور)
2-انتخاب واحد بهره برداری شرکت به عنوان گروه کار برتر استان اصفهان
واحد فنی، مهندسی کارخانه در راستای افزایش ظرفیت و ارتقاء کیفیت اقدام به طراحی، ساخت و راه‌اندازی سیستم چغندررسانی نمود.
3-انتخاب واحد کنترل کیفیت شرکت به عنوان گروه کار نمونه استان اصفهان.
به پاس فعالیت صورت گرفته درتدوین چهار استاندارد ملی 12772.14630.14631.14632 که نه تنها امکان تولید انواع فرآورده‌های تولیدی در کارخانه مانند شکر قهوه‌ای، شکر مایع ، شکر رنگی و شکر پودری میسر گردید، بلکه امکان تولید آن در سطح ملی نیز فراهم شد.
4-انتخاب واحد طرح و برنامه شرکت به عنوان گروه کار نمونه استان اصفهان و انتخاب کارگر نمونه کشوری
این واحد با انجام پروژه تحویل هوشمند چغندرقند با استفاده از مدل‌های علمی زمان‌سنجی و کارسنجی اقدام به اندازه‌گیری زمان فعالیت‌ها، مطالعه روش‌های انجام کار، بازنگری و بهبودهای لازم در فرایند موجود تحویل چغندرقند به عمل آورد.
5-کسب عنوان سازمان برتر صنایع غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و دریافت تندیس ایمنی و سلامت جامعه از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
6-کسب گواهی مدیر کنترل کیفیت برتر از سوی اداره کل استاندارد استان اصفهان.

مجمع قند نقش جهان سود سهام قند نقش جهان تحلیل قند نقش جهان اخبار بورس
مجمع قند نقش جهان سود سهام قند نقش جهان تحلیل قند نقش جهان اخبار بورس

مجمع قند نقش جهان سود سهام قند نقش جهان تحلیل قند نقش جهان اخبار بورس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*