خانه / بورس و سهام / مهمترین خبرهای تاثیرگذار بر بازار بورس / 14 مردادماه

مهمترین خبرهای تاثیرگذار بر بازار بورس / 14 مردادماه

استاد آمریکایی با مهر مطرح کرد: ایران و 1+5 در مهلت تمدید شده به توافق نهایی هسته ای می رسند/ کار کنگره محکم کاری است.دکتر” آرتور سایر” استاد اقتصاد سیاسی و معاون سابق شورای روابط خارجی شیکاگو نسبت به دستیابی به توافق هسته ای دایم با ایران در 4 ماه آینده ابراز امیدواری کرد

· منابع لبنانی از ادامه پیشروی های ارتش این کشور در عرسال و کشف جسد 50 تروریست در این منطقه خبر دادند.

· طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی با درخواست مصر در خصوص آتش‌بس 72 ساعته در غزه موافقت کردند.
· علی طیب نیا دوشنبه شب در برنامه تلویزیونی گفت:قیمت سهام در کف قیمتی است و یک دوره افت ناشی از تصمیمات شتابزده مجلس را متحمل شد که در حال حاضر بورس به ثبات رسیده است . چشم انداز اقتصاد ایران روشن است.
· وی:خاطرنشان کرد که با کاهش نرخ تورم، مجموعه متغیرهای اسمی همانند نرخ سود سپرده و تسهیلات نیز کاهش خواهد یافت.
· طیب نیا خاطرنشان کرد: براساس آمار منتشر شده در سه ماهه نخست امسال، حجم سرمایه گذاری صنعتی در کشور 27 درصد افزایش یافته در حالی که سال گذشته منفی بود.
· وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: با توجه به این مساله، در بسته سیاست اقتصادی، تامین سرمایه در گردش تولیدکنندگان نیز دیده شده است تا این مشکل مهم برطرف شود.
· طیب نیا در ادامه به دیده شدن افزایش سرمایه بانک ها در این بسته اقتصادی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به تورم چند سال اخیر و همچنین افزایش نرخ ارز، نیاز بنگاه های اقتصادی به افزایش سرمایه بیشتر شده و این مساله نیازمند افزایش سرمایه بانک ها است.وی افزود: برای همین منظور، دولت تصمیم دارد بدهی خود به بانکها را تعدیل کند تا از این طریق بانکها بدهی خود را به بانک مرکزی پرداخت کنند.

· وزیر اقتصاد، سرمایه گذاری بانک ها در اموال منقول و شرکت داری در سال های گذشته را یادآور شد و گفت: در این بسته اقتصادی، بانک ها مکلف شده اند در مدت سه سال، همه اموال اضافی خود را بفروشند و مبالغ آن را برای وام دادن به مردم استفاده کنند.
· به گزارش خبرنگار مهر، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در روز دوشنبه در بازار 953 هزار و 400 تومان، طرح قدیم 952 هزار تومان، نیم سکه 478 هزار تومان، ربع سکه 278 هزار تومان اعلام شد.همچنین نرخ هر گرم طلای زرد 18 عیار در بازار داخلی 97 هزار و 500 تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1295 دلار است.
· در همین حال، صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش 3148 تومان، هر یورو را 4250 تومان، هر پوند را 5300 تومان و هر درهم امارات را 857 تومان اعلام کردند.
· رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر از بازگشت رونق به بازارهای طلا و سکه طی دو سه روز گذشته و پس از دو ماه رکود خبرداد و گفت: در یک هفته اخیر قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 15 دلار و قیمت سکه تمام 8 هزار تومان در 10 روز اخیر کاهش یافته است.
· معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، 6 مصوبه هیات امنای صندوق توسعه ملی که بر خروج اقتصاد از رکود تاثیر خواهد گذاشت را برای اجرا ابلاغ کرد.

· اولویت های تخصیص منابع صندوق توسعه ملی در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت و معدن، حمل و نقل، گردشگری، آب و كشاورزی و فناوری های نوین اعلام شد كه با اولویت‌ها اعمال اصلاحاتی به تصویب رسیده است.

· معاون کمک‌های فنی و تجاری سازمان توسعه تجارت ایران از اختصاص یکهزار میلیارد ریال برای صادرکنندگان برترسال 92 خبر داد.

· وي تصريح كرد: در بخش کالا به صادرات کالاهای با ارزش افزوده و فن آوری بالا جایزه 4 درصد ارزش صادراتی تعلق خواهد گرفت همچنين در بخش خدمات فنی و مهندسی نيز درصد6 جایزه در نظر گرفته شده است.
· معاون شرکت ملی گاز با اشاره به توافق وزارت نفت و وزارت اقتصاد و دارایی از خروج نام 40 شرکت‌ انتقال و پالایش و گاز استانی از لیست خصوصی سازی و سیاست های اصل 44 قانون اساسی خبر داد.

· شرکت‌های آلمانی سرمایه‌گذاری‌های روسی خود را در بحبوحه خشم غرب نسبت به نقش روسیه در منازعه اوکراین کمتر کرده و همزمان به سوی ایران متمایل شده‌اند

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*