خانه / بورس و سهام / ترمز بورس کشیده شد

ترمز بورس کشیده شد

شاخص بورس تهران در اولین روز هفته روند نزولی در پیش گرفت و بزرگ ترین افت تابستانه خود را تجربه کرد.

بورس تهران پس ازسه هفته حرکت صودی در آخرین هفته تابستان روند منفی در پیش گرفت و بزرگ ترین افت تابستانه خود را تجربه کرد.

به این ترتیب حرکت مداوم شاخص و گذر از کانال‌های 50 تا 55 هزار واحدی موجب شد تا بالاخره ترمز بورس کشیده شده و شاخص بورس تهران افت 325 واحدی را تجربه کرده و به کانال 54 هزار واحدی بازگردد.

این افت بورس در حالی اتفاق افتاد که اکثر کارشناسان بازار سرمایه بعد از حرکت جهشی بورس تهران طی دو ماه اخیر، انتظار چنین افتی را می کشیدند تا اندکی بورس استراحت کرده و قیمت ها تعدیل شود در غیر این صورت و با همین روند باید در آینده حبابی شدن قیمت‌ها را به نظاره نشست.

بر این اساس در بازار اولین روز هفته دماسنج بازار سرمایه از همان ابتدا روند نزولی خود را آغاز کرد و در پایان زمان معاملات با کاهش 325 واحدی به کانال 54 هزار و 744 واحد رسید و از کانال 55 هزار واحدی فاصله گرفت.

افت امروز بورس تا حدی بود که حتی شرکت نفت و گاز تامین نیز نتواست با رشد خود مانع از منفی شدن بازار شود زیرا در جریان معاملات امروز اکثر شرکتها با کاهش قیمت و صف فروش مواجه شده و باعث روند منفی بازار شدند.

به این ترتیب بازار امروز در غیاب شرکت‌های مطرحی چون هلدینگ خلیج فارس، روند منفی به خود گرفت و شرکت‌های نفت و گاز پارسیان، غدیر، فولاد، بانک پاسارگاد، مپنا، توسعه معادن و فلزات، مخابرات، ملی مس و چادرملو شرایط منفی بازار را فراهم کردند و در مقابل شرکت‌های نفت و گاز تامین و بانک‌های صادرات، تجارت و بانک پارسیان مانع از افت بیشتر شاخص بورس شدند.

همچنین در بازار امروز شرکت‌های سیمان قائن، بیمه دانا و سرمایه‌گذاری آتیه دماوند از بهترین تقاضای خرید و توسعه صنایع بهشهر و تراکتور سازی از بیشترین تقاضای فروش برخوردار شدند.

در بازار اولین روز هفته بیش از یک میلیارد سهم به ارزش 345 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 267 هزار میلیارد تومان رسید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*