خانه / بورس و سهام / چند نکته صرفاً جهت اطلاع بورسی / یک “اما” برای سه سهم

چند نکته صرفاً جهت اطلاع بورسی / یک “اما” برای سه سهم

فروشنده این سهم امروز خیلی عصبانی بود، همچنین سهامش را طوری برای فروش می گذاشت تو سیستم که انگار قصد جان سهم را کرده؛ آخر سر هم برای حسن ختام یه صف فروش هشت میلیون سهمی از خودش به جا گذاشت که نشان بده احتمالاً فردا هم همین آش هست و همین کاسه.
با اتمام ساعات معاملات روز چهارشنبه 93.05.15 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 60 واحد منفی به رقم 55218 واحد رسيد. همین وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 169 واحد کاهش عدد 145208 واحد را تجربه كرد. شاخص كل بورس نيز در روز جاري با 83 واحد افت به رقم 74613 واحد رسيد.

 

چند نکته صرفاً جهت اطلاع

مپنا، کنتورسازی و ایران ترانسفو: اگرچه روند شاخص منفی بود اما معاملات امروز برای این سه شرکت رنگ و بویی دیگر داشت. دیشب سخنگوی دولت خبر از پرداخت 5 هزار میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران بخش خصوصی طی هفته آتی آن هم به صورت نقد و اوراق مشارکت داد و از آنجاییکه این سه شرکت جزء طلب کاران بنام بازار سرمایه از دولت هستند سریعاً نظر فعالان بورس را با این صحبت به خود جلب کردند. ولی نکته مهم اینجاست که در این خصوص یک “اما” وجود دارد، امایی که مستقیماً به مدیران این سه شرکت باز می گردد؛ “اما اگر مدیران این شرکت تمایلی برای اعلام این موضوع و تأثیراتش بر سودآوری خود نداشتند، تکلیف چیست؟”

در همین جا باید با صدای بلند به مدیران این شرکت ها اعلام کرد برادران عزیز سهامداران در دوران نداری همراهتان بودند، در دورانی که می گفتید می شود و نشد، کنارتان بودند و اگر امروز بخواهید این موضوع را پنهان کنید انتهای بی معرفتی و قدرنشناسی را در حق سهامدارتان به جا آورده اید. البته بیشتر روی صحبتم به مدیر آن شرکتی است که در بدترین روزهای بورس برای حمایت از سهامدار خرد و حقیقی، خودش حتی حاضر به خرید یک سهم هم نشد، برادر من دقیقاً منظورم شمایی هستی که هم مدیر عاملی و هم سهامدار عمده، شمایی که معتقدی نباید در کار قیمت سهام دخالت کرد و اجازه داد بازار راه خودش را انتخاب کند، بله شما، لطفاً الان هم واقعیات را به بازار خیلی شفاف بیان کنید بازار خودش میدونه کجا بره.

بانک پاسارگاد: فروشنده این سهم امروز خیلی عصبانی بود، همچنین سهامش را طوری برای فروش می گذاشت تو سیستم که انگار قصد جان سهم را کرده؛ آخر سر هم برای حسن ختام یه صف فروش هشت میلیون سهمی از خودش به جا گذاشت که نشان بده احتمالاً فردا هم همین آش هست و همین کاسه. خیلی پیگیری کردیم تا علت را جویا شویم ظاهراً بلوک بوده حالا کی فروخته و چرا اینجوری فروخته؟، بماند. اما اگر قرار باشد فردا هم ادامه پیدا کند قطعاً صدای خیلی ها را در خواهد آورد.

گروه پتروشیمی: بزرگان، امروز گوشه نشین گود بودند، دیگه حال به گروه نمونده، ما در این شرایط دست روی دلشان نمی گذاریم.

“حفارس”: با احتساب معاملات امروز دقیقاً 17 روز است که سهام این شرکت با صف خرید همراه می باشد و حتی به میزان حجم مبنا هم معامله نمی شود، صرفاً جهت یادآوری گفتیم که اگر قرار است گره ای چیزی بزنیم یا باز کنیم، دیگه الان وقتشه.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*