خانه / آخرین اخبار / گروه تروریستی داعش به 40 کیلومتری اربیل مرکز کردستان عراق رسید

گروه تروریستی داعش به 40 کیلومتری اربیل مرکز کردستان عراق رسید

درگیری داعش و افراد نظامی کردستان عراق (پیشمرگه) به 40 کیلومتری شهر اربیل رسید.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، یک مقام ارشد کُردی روز چهارشنبه گفت که  افراد نظامی کردستان عراق و جنگجویان داعش در شهرکی در 40 کیلومتری جنوب غربی شهر اربیل مرکز کردستان عراق درگیر شدند.
اربیل مرکز منطقه فدرالی کردستان عراق است. کابینه و پارلمان کردستان عراق در این شهر قرار دارند.
کردستان عراق شامل سه استان کردنشین سلیمانیه، اربیل و دهوک است. منطقه فدرالی کردستان عراق دارای کابینه، پارلمان، سیستم قضایی و نیروهای مسلح ویژه خود است.
“جبار یاور” دبیر کل وزارت پیشمرگه (نیروهای نظامی کردستان عراق) گفت: همکاری نظامی کردستان عراق با دولت بغداد در زمینه مقابله با افراد مسلح افراط گرا ازسرگرفته شد.
نیروهای داعش در چند روز اخیر توانستند با شکست نیروهای نظامی کردستان عراق، شهرهای کردنشین سنجار و زمار در استان نینوا را اشغال کنند. داعش به دلیل عقب نشینی سریع نیروهای پیشمرگه توانست بدون درگیری شدید شهر سنجار را تصرف کند.
نیروهای داعش در چند ماه اخیر توانست مناطق وسیعی را در شمال عراق از جمله موصل و تکریت اشغال کنند.
گروه افراط گرای اسلامی داعش به تازگی نام خود را از “دولت اسلامی عراق و شام” به “دولت خلافت اسلامی” تغییر و رهبر خود ابوبکر بغدادی را به عنوان خلیفه مسلمانان جهان معرفی کرد.
یاور ادامه داد: 50 هزار نفر از پیروان اقلیت مذهبی ایزدی شهر سنجار، با فرار از این شهر به کوه های اطراف پناه برده اند. در صورتی که نتوان آنها را تا 24 ساعت آینده نجات داد آنها با خطر مرگ به دلیل گرسنگی روبه رو هستند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*