خانه / آخرین اخبار / درآمد روزانه یک میلیون تومانی کارگران در میدان تره بار تهران!!

درآمد روزانه یک میلیون تومانی کارگران در میدان تره بار تهران!!

رئیس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان افزود: وزارت صنعت،بازرسان، تعزیرات و اتاق اصناف کسانی هستند که می‌توانند بالا بودن قیمت میوه از تولید‌ تا رسیدن به دست مصرف‌کننده را پیگیری کنند.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات میدان مرکزی میوه و تره‌بار گفت: غرفه‌داران باید ملزم به خالص‌فروش شوند اما آنها میوه‌ها را با وزن جعبه محاسبه می‌کنند و به همین دلیل مغازه‌دار مجبور است دو کیلوگرم وزن جعبه را نیز با قیمت میوه محاسبه کند.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان افزود: از سوی دیگر کارگرانی که برای غرفه‌داران کار می‌کنند روزانه بیش از یک میلیون تومان از فروشندگان می‌گیرند.

وی ادامه داد: کار این کارگران حمل و نقل بار میوه و گذاشتن روی باسکول است که هزینه زیادی را از فروشندگان می‌گیرند و حتی غرفه‌داران هزینه حجره‌ها را نیز از آنها دریافت می‌کنند.

وی افزود: از سوی دیگر حجره‌داران هم با دریافت 10 درصد حق‌العمل کاری هزینه زیادی را به دوش تولید‌کنندگان می‌گذارند.

مهاجران گفت: زمانی که قیمت میوه کیلویی 500 تومان بود حق‌العمل حجره‌داران 10 درصد محاسبه می‌شد و اکنون نیز که قیمت میوه به 10 هزار تومان رسیده حق‌العمل 10 درصدی حساب می‌کنند.

وی افزود: کارگرانی که در حجره‌ها کار می‌کنند باید بیمه شوند اما آنها را بیمه نمی‌کنند بنابراین این کارگران هزینه‌های خود و هزینه‌های حجره‌ها را از تولید‌کنندگان و فروشندگان میوه می‌گیرند.

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*