خانه / جالب و خواندنی / جنایات تازه داعش / 300 کودک ایزدی جان دادند / عکس+18

جنایات تازه داعش / 300 کودک ایزدی جان دادند / عکس+18

خبری تکان دهنده امروز جمعه بر صفحات سایت ها و خبرگزاری ها در عراق جای گرفت؛ ˈمرگ 300 کودک بر اثر مصرف برگ های غیر بهداشتی درختان ارتفاعات محاصره شده سنجار در شمال عراقˈ.

فیلم داعش عکس قاتل عکس داعش جنایات داعش اخبار حوادث
این کودکان متعلق به خانواده های آواره ایزدی هستند که از ابتدای هفته گذشته پس از سقوط شهر سنجار به دست داعش ، به کوههای منطقه پناه برده و به محاصره افتاده اند.
به گزارش ایرنا، در گزارشی که شفق نیوز به نقل از شاهدان ، منتشر کرده ، گفته شده که این کودکان در 48 ساعت گذشته جان باخته اند.
گزارش های دیگری نیز از ارتفاعات سنجار دریافت شده مبنی بر اینکه به تعداد تلفات افراد سالخورده ، افزوده شده است. آخرین گزارش ها حاکی از مرگ بیش از50 پیرزن و پیر مردی بود که نتوانستند در کوهها دوام بیاورند.
یزیدیان، ایزدی ها یا ایزدیان اقلیت مذهبی کردی هستند که در شمال عراق ،سوریه ،جنوب شرقی ترکیه و قفقاز زندگی می کنند. ایزدیان به گویش خاصی از زبان کردی صحبت می کنند. آیین شان آمیزه ای از عقاید اسرارآمیز و ادیان پیش از اسلام و عقاید اسلامی ست. یهودیت، مسیحیت، نسطوری، مزدیسنا و تصوف بر آیین ایزدیان تاثیر گذاشته است.
فیلم داعش عکس قاتل عکس داعش جنایات داعش اخبار حوادث
گروه تروریستی داعش اوایل هفته ای که گذشت، نزدیک به 200 هزار تن از این اقلیت شمال عراق را بدون مهلت قبلی مورد تهاجم قرار داد و بیش از دهها جوان ایزدی را یکجا اعدام کرد و دختران و زنان جوان آنان را به اسارت برد.
هم اکنون چند هزار خانوار در کوههای اطراف سنجار در محاصره نیروهای داعش قرار دارند و مرگ همه آنان را تهدید می کند.
از طرفی، وزارت حقوق بشر عراق اعلام کرد که داعش نوجوانان 12 ساله عراقی را برای عملیات انتحاری جذب و استخدام می کند.
در بیانیه این وزارتخانه، توضیح داده شده است، براساس اطلاعات کسب شده از منابع موثق، داعش از طریق شست و شوی مغزی نوجوانان بین 12 تا 15 سال، آنها را جذب و برای آموزش به استان الانبار اعزام می کند.
تشکیلات انتحاری در الانبار نیز به محض وصول این اطفال، آنها را به قیمت هایی از 500 تا 3000 دلار از دلالان خریداری می کنند و از طریق شست و شوی مغزی و القای افکار تکفیری آنها را برای به اصطلاح جهاد آماده می کنند.
دراین گزارش همچنین به شیوه های کثیف داعش در جذب این نوجوانان و انجام عملیات انتحاری هم اشاره شده است؛ ازجمله اجبار نوجوانان از طریق فیلمبرداری از دختران عریان و یا خوراندن قرص های توهم زا پیش از عملیات انتحاری که اخیرا با فرار یکی از قربانیان داعش ، پیش از موعد مجازاتش، فاش شده است.
فتنه داعش در شمال عراق که از 20 خرداد ماه گذشته با سقوط شهر موصل شروع شد، باعث آوارگی بیش از یک و نیم میلیون شهروند عراقی شده و چند هزار تن از جوانان و مردان کشته شده اند و از سرنوشت بسیاری از شهروندان ازجمله دختران و زنان جوان اطلاعی دردست نیست. با این حال بیشترین آسیب بحران اخیر به زنان و کودکان وارد شده که هنوز دولت عراق آمار و اطلاعات دقیقی از آن ندارد.

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. با حیوانات هیچ فرقی ندارن

  2. چند نفر مرگ بود وکناه به کاربودمثل قوم مغول وحشی ومحکوم به نابودی است

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*