خانه / بورس و سهام / ریزش قیمت ها در بورس شدت گرفت / حقیقی‌ها فروشنده شدند

ریزش قیمت ها در بورس شدت گرفت / حقیقی‌ها فروشنده شدند

در معاملات امروز بورس تهران روند نزولی بورس ادامه پیدا کرد و قیمت سهام شرکتها با افت مواجه شد.

بورس تهران که در هفته گذشته روند آرام و کسالت آوری را در پیش گرفته بود در معاملات امروز به روند نزولی خود شدت داد و تا کانال 74 هزار و 398 واحد عقب نشینی کرد.

به این ترتیب روند ریزشی بورس تهران در معاملات امروز تالار شیشه ای ادامه دار شد وشاخص کل بورس با افت 94 واحدی در کانال 74 هزار و 398 واحد ماند.

در بازار امروز قیمت اکثر سهام شرکتها افت کرد و شرکتهایی همچون بانک پاسارگاد،مخابرات،بانک پارسیان،بانک صادرات،چادرملو،ملی مس،هلدینگ خلیج فارس،بانک ملت،سینا و ارتباطات سیار بیشترین تاثیر منفی را در شاخص بورس گذاشتند.

در بازار امروز سرمایه گذاران حقیقی نسبت به فروش سهام خود اقدام کرده و از صنایعی همچون بانکها،محصولات شیمیایی،سرمایه گذاری ها و خودرو خارج شدند به این ترتیب در بازار امروز حقیقی ها 267 هزار و 259 میلیون سهم خریداری کرده و در مقابل 348 هزار و 995 میلیون سهم فروختند.

علاوه بر این در بازار امروز بانکها،مخابرات،استخراج کانه های فلزی و فلزات اساسی بیشترین تاثیر را در افت شاخص بورس گذاشتند و تنها صنعت خدمات فنی و مهندسی و فرآورده های نفتی باعث رشد شاخص شدند.

در مجموع در بازار بی رمق امروز بیش از 439 میلیون سهم به ارزش 106 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 340 هزار میلیارد تومان رسید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*