خانه / بورس و سهام / شیوع بی اعتمادی در بورس ایران به دنبال حضور همیشگی شایعات

شیوع بی اعتمادی در بورس ایران به دنبال حضور همیشگی شایعات

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با وجود شایعات در بازار بورس ایران بی‌اعتمادی در این بازار رخنه کرده است.

مهیار بقایی، یک کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وضعیت کنونی بازار بورس اظهار داشت: بازار بورس روندی خنثی دارد و همانند سایر بازارهای موازی بورس نیز راکد شده است.

وی افزود: دولت توانست کلیه بخش‌هایی که در آن سفته بازی و افزایش ثروت برای افرادی خاص وجود دارد را شناسایی کند اما به نظر می‌رسد همچنان رشد نقدینگی ادامه دارد.

وی تصریح کرد:در این میان دولت در راستای جلوگیری از سفته‌بازی‌ها نرخ خودرو را تثبیت کرد اما با توجه به تحولات در دو، سه ماه آینده در زمینه موضوعات هسته‌ای و تعیین بودجه سال 94 در ماه آبان و آذر از سوی دولت بازار بورس ایران همچنان در شایعات گیر افتاده است و همین موضوع باعث بی‌اعتمادی سرمایه‌گذاران به این بازار شده است.

بقایی با بیان اینکه هنوز هم افرادی هستند که سکه و دلار را در خانه‌هایشان نگه داشته و نقد نکرده‌اند افزود: زمانی که صحبت از توافقات اولیه با گروه 5+1 صورت گرفت و صحبت از پیش‌نویس شد دلار بین 3100 و 2800 تومان شد اما با طولانی شدن این روند همچنان در بین فعالین بازار سبزه میدان صحبت از عدم توافق‌ها و دلار 4 هزار تومانی است.

وی گفت: همچنین موضوعات مربوط به قرارداد نفتی جدید ایران با روسیه و ارسال مواد غذایی به این کشور و همچنین هشدار امریکا به تحریم روسیه باعث شد روبل و بورسدر این کشور کاهش پیدا کند و معادلات پیچیده تر شود.

بقایی در ادامه به جنگ غزه اشاره کرد و گفت: اتفاقات حاشیه‌ای باعث افزایش نرخ طلای جهانی شد و همین موضوعات باعث شایعاتی در خصوص بازار داخلی نیز شده است که امیدواریم این جو بی‌اعتمادی به زودی از بازار بورس خارج شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*