خانه / بورس و سهام / راه اندازی بازار جدیدی برای افزایش نقدشوندگی بازار سهام

راه اندازی بازار جدیدی برای افزایش نقدشوندگی بازار سهام

معاون بازار شرکت بورس تهران با اشاره به آخرین جزئیات تشکیل بازاری جدید برای شرکت‌های خوشنام بورسی به اهداف ایجاد آن اشاره کرد و گفت: این بازار جدید برای افزایش نقدشوندگی راه‌اندازی خواهد شد که از لحاظ نرم‌افزار فنی مشکلی ندارد.

فارس، علی صحرایی با اشاره به آخرین جزئیات تشکیل بازار جدید برای شرکت‌های خوشنام بورسی درباره معیارهای انتخاب این شرکت‌ها اظهار داشت: وجود سابقه معاملاتی خوب، شناوری متناسب با وضعیت شرکت، چشم‌انداز سودآوری و صنعت از جمله معیارهای تشکیل این بازار است.

وی ادامه داد: در این بازار حجم مبنا، دامنه نوسان قیمت تغییر خواهد کرد و کاهش توقف نمادها را خواهیم داشت.

صحرایی با بیان اینکه اسم این بازار هنوز مشخص نشده و استفاده از عنوان بازار برتر شاید درست نباشد، گفت: سرمایه‌گذاران کم آشنا امکان دارد، نسبت به این بازار احساس کنند که ریسک‌ ندارد، اما این طور نیست، بلکه شرکت‌های این بازار جدید از وضعیت و شرایط ویژه‌ای پیروی خواهند کرد.

معاون بازار شرکت بورس تهران درباره زیرساخت‌های فنی این بازار گفت: این بازار پیچیدگی خاصی نداشته و تنها دامنه نوسان و حجم مبنای شرکت‌ها تغییر پیدا خواهد کرد.

وی درباره انتخاب نام برای این بازار گفت: تاکنون نامی برای این بازار جدید انتخاب نشده و باید در این رابطه پیشنهادات بررسی شوند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*