خانه / بورس و سهام / خبرهای مهم موثر بر بازار بورس روز 19 مرداد ماه

خبرهای مهم موثر بر بازار بورس روز 19 مرداد ماه

وزارت نیرو با ارائه سه فراخوان بسته‌های پیشنهادی امضای قراردادهای بیع متقابل با سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی که منجر به افزایش ظرفیت تولید برق بدون احداث نیروگاه می‌شود را به زودی اعلام می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، با افزایش ظرفیت تولید برق ایران به بیش از 70 هزار مگاوات و افزایش تولید عملیاتی برق در واحدهای نیروگاهی به 50 هزار مگاوات مصرف سوخت و انرژی نیروگاه هیا کشور به معادل 240 میلیون مترمکعب در روز گاز طبیعی افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه هم اکنون تولید کاتالیست بنزین سازی مجتمع پالایش اصفهان توسط سازندگان داخلی در حال انجام است، تصریح کرد: پیش بینی می شود تا مهر با تولید کاتالیست به میزان مورد نیاز تولید بنزین با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در این پالایشگاه فراهم شود.

· کاظمی در ادامه طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت بندرعباس را یکی دیگر از طرح‌های جدید بنزین سازی که تا پایان سال جاری راه اندازی خواهد شد، نام برد و گفت: علاوه بر این هم اکنون عملیات اجرای احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس هم شتاب گرفته است.

· مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه در شرایط فعلی به طور متوسط روزانه حدود 5 تا 5.5 میلیون لیتر بنزین وارد کشور می‌شود، تبیین کرد: با بهره برداری از طرح‌های جدید پالایشگاهی و به ویژه فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس امکان توقف واردات و تامین نیازهای بنزینی در داخل کشور فراهم می‌شود.

· واردات خودرو دو برابر شد/ ورود اتومبیل‌های بالای 2500 سی‌سی همچنان ممنوع!

· در نشست دیروز مدیران ارشد بنگاه‌های اقتصادی تأمین اجتماعی، مدیران وزارت تعاون و رئیس سازمان بورس درباره مشکلات بازار سرمایه و قیمت‌گذاری دستوری دولت در نرخ خوراک پتروشیمی‌ها بحث و تبادل نظر شد.

· مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت گفت: برخی تجار منطقه برای منافع خودشان و بالا بردن قیمت نفت کوره گاهی درباره توقف صادرات نفت کوره ایران صحبت می‌کنند که شایعه است.
· سیف :توقف تورم در مرز 25 درصد و پیش‌بینی پرداخت 280 هزار میلیارد تومان تسهیلات در سال 93/ طرح صندوق پس انداز مسکن در شهریورماه نهایی می شود.

· معاون امور معادن و صنايع معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته است درحال حاضر ظرفيت 24 ميليون تن براي توليد فولاد در کشور وجود دارد که سال گذشته از اين رقم 16 ميليون و 500 هزار تن توليد داشتيم که عدم دستيابي به ظرفيت توليد، بيشتر به دليل کمبود مواد اوليه در بخش گندله و آهن اسفنجي بوده است .

· تازه ترین گزارش ماهانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) حاکی از این است که ایران در ماه ژوئیه روزانه دو میلیون و 762 هزار بشکه نفت تولید کرده است.

· ایران و روسیه در حالی هنوز اقدام به شفاف سازی درباره تفاهم نامه‌ای که هفته گذشته بین وزرای نفت و انرژی دوطرف به امضا رسید نکرده‌اند که ظاهرا این تفاهم نامه منجر به تهاتر کالا در برابر نفت ایران خواهد شد که البته میزان آن یک دهم میزان اعلام شده در گذشته است.

· مجموع صادرات غيرنفتي و واردات ايران در چهار ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۷ميلياردو ۴۶۱ميليون دلار افزايش يافت و به رقم ۳۳ ميليارد و ۷۵۲ ميليون دلار رسيدكه سهم صادرات غير نفتي از اين رقم ۱۶ميلياردو۹۷ميليون دلار و واردات ۱۷ميلياردو۶۵۵ميليون دلار بوده است.
· به گزارش خبرآنلاین، بنابراين گزارش صادرات غير نفتي ايران در اين مدت ۲۱ و ۱۴صدم درصد و واردات كشورمان هم ۳۵ و ۷۸ صدم درصد افزايش يافته است.

· اين ارقام نشان مي دهد كه آهنگ رشد مبادلات تجاري ايران با ديگر كشورها در تيرماه هم با افزايش همراه بوده و روند رشد در بخش صادرات غير نفتي ۶۱ صدم درصد و واردات ۱۵ صدم درصد نسبت به خرداد ماه تند تر شده است. اين در حالي است كه روند واردات نها ده هاي دامي وكالاهاي اساسي در برخي اقلام همچون ذرت،كنجاله سويا،جو، دارو و برنج در تير ماه نسبت به خرداد ماه امسال بهبود داشته و در خصوص گندم و قند و شكر با كاهش واردات مواجه بوده ايم.

· مدیرعامل بیمه ایران با بیان این‌که برای صنعت بیمه پژوهشکده، دانشگاه علمی کاربردی و کلاس‌های آموزشی کافی نیست، گفت: صنعت بیمه جای بسیار زیادی برای کار دارد، بنابراین با یک دانشگاه و پژوهشکده کار جواب نمی‌دهد و لازم است کاربردی در این زمینه اقدام شود.
· سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز تأسیس و فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری مشترک ذوب آهن اصفهان را صادر کرد.

· مدیرعامل ذوب آهن اصفهان از برنامه ریزی جهت راه اندازی خط تولید دو میلیون تن فولاد طی سال های آتی خبر داد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*