خانه / بورس و سهام / تغییر مالکیت 601میلیون سهم

تغییر مالکیت 601میلیون سهم

در داد و ستدهای روز جاری بازار سهام معامله گران بیش از 601میلیون برگه سهم و حق تقدم را دست به دست کردند.

 در داد و ستدهای روز جاری 601 میلیون اوراق بهادار تغییر مالکیت داد. ارزش معاملات این روز یک هزار و 962 میلیارد ریال بود که در 57هزار نوبت معاملاتی رخ داد.

شاخص کل نیز در جریان معاملات امروز با کاهش 455 واحدی در عدد 54 هزار و 298 واحد قرار گرفت. شاخص صنعت نیز شاهد کاهشی 313 واحدی بود و به 46 هزار و 86 واحد رسید. بازار اول نیز با افت مواجه شد و با ریزش 503 واحدی عدد 42 هزار و 309 واحد را از آن خود کرد. اما شاخص بازار دوم سبزپوش بود. بدین ترتیب بازار دوم با افزایش 162 واحدی در عدد 94 هزار و 611 واحد ایستاد.

بیشترین تاثیر منفی در شاخص را نمادهای صنعتی بهشهر، نفت و گاز و پتروشیمی تامین، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، گسترش نفت و گاز پارسیان، ملی صنایع مس ایران و بانک پاسارگاد برعهده داشتند. بدین ترتیب تنها نمادی که بیشترین تأثیر مثبت را در روند شاخص کل داشت صنعتی بهشهر بود که 120 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

بیشترین افزایش قیمت در بازار روز جاری به نمادهای صنعتی بهشهر، مارگارین، تکنوتار، خوراک دام پارس، سیمان قائن، صنایع خاک چینی ایران و گروه دارویی سبحان رسید.همچنین نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان، سیمان قائن، سرمایه گذاری سپه، سرمایه گذاری آتیه دماوند، سیمان مازندران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از طولانی ترین صف های خرید برخوردار بودند.

بر اساس این گزارش، نمادهای پارس خودرو، معادن مگنز ایران، سیمان کردستان، نفت پارس، تراکتورسازی ایران، ایران دارو و توسعه معادن روی ایران قرمزپوشان بازار امروز بودند و بیشترین کاهش قیمت را از آن خود کردند. سنگین ترین صف های فروش نیز در نمادهای توسعه صنایع بهشهر، سرمایه گذاری البرز، البرز دارو، تراکتورسازی ایران، ایران ترانسفو، مخابرات ایران و سیمان تهران تشکیل شد.

بدین ترتیب ارزش بازار به 265 هزار و 600 میلیارد تومان رسید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*