خانه / بورس و سهام / درخواست افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر به ۳۰ میلیون تومان برای ۲۰۰ هزار واحد

درخواست افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر به ۳۰ میلیون تومان برای ۲۰۰ هزار واحد

محسن نریمان در گفت‌وگو با  تسنیم، اظهار کرد: درخواست کرده‌ایم مبلغ تسهیلات واحدهای باقیمانده مسکن مهر از 25 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش یابد.

وی تصریح کرد: از 50 هزار میلیارد تومان منابع مالی طرح مسکن مهر حدود 10 هزار میلیارد تومان مربوط به شرکت عمران شهرهای جدید ایران است که برای 200 هزار واحد نیمه‌تمام درخواست افزایش سقف تسهیلات را داده‌ایم.

وی تاکید کرد: به عبارت دیگر درخواست افزایش مجموع 1500 میلیارد تومانی وام مسکن مهر در شهرهای جدید ایران را به دولت ارائه کرده‌ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر از تحویل 85 درصد پروژه‌های مسکن مهر در صورت عمل وزارت نیرو به تعهدات در سال 93 خبر داده و گفته بود:‌ مشکل اعتباری مورد ادعای این وزارتخانه در طرح مهر باید از طریق اعتبارات ویژه دولتی رفع شود.

نریمان با یادآوری این‌که در حال حاضر 100 هزار واحد مسکن مهر آماده افتتاح است، اظهار کرد:این در حالی است که به دلیل نبود امکانات زیربنایی از جمله آب، برق و فاضلاب نمی‌توانیم این واحدها را به متقاضیان واگذار کنیم.

وی با تاکید بر این که وزارت نیرو موظف به تامین امکانات زیربنایی و روبنایی شهرهای جدید است، تصریح کرد: وزارت نیرو در دولت قبلی متعهد شد انشعابات آب، برق و فاضلاب را اجرا کند، اما در حال حاضر اعتبار جدیدی را برای این کار اعلام می‌کند که باید این مسئله از طریق “اعتبارات ویژه دولتی” حل شود.

وی با اشاره به این‌که برای حل مشکلات مسکن مهر باید همه وزارتخانه‌های مسئول با هم هماهنگ باشند، بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته باید 85 درصد از پروژه‌های مسکن مهر در سال 93 تحویل شود و 15 درصد باقیمانده در نیمه نخست سال آینده تحویل می شود. البته این واگذاری بدون مساعدت وزارتخانه‌های نیرو و نفت امکان‌پذیر نیست.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*