خانه / بورس و سهام / خبرهایی از گروه سیمان و خودرو!

خبرهایی از گروه سیمان و خودرو!

سیمان :
صادرات سیمان فارس از ابتدای امسال 213 هزار و 151 تن سیمان به ارزش 9 میلیون و 974 هزار و 481 دلار از استان فارس صادر شده است. کشورهای عراق، عمان و حوزه خلیج فارس بیشترین میزان سیمان فارس را دریافت کردند. خانم سکینه سیاحی افزود : صادرات سیمان از فارس از نظر وزنی 58 درصد و از نظر ارزشی حدود 11 درصد افزایش داشته است. پارسال 134 هزار و 491 تن سیمان به ارزش 12 میلیون دلار از فارس صادر شد.

سکارون شفاف سازی کرد و پیش بینی سود خود را بدلیل تغییرات نرخ فروش افزایش داد. سیمان کارون طی اطلاعیه ای اعلام کرد: از آنجا که تغییرات نرخ فروش تولیدات و حامل های انرژی در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در اولین پیش بینی درآمد هر سهم 93 لحاظ نشده است، لذا تعدیلات مربوطه در بودجه پیش بینی شده اعمال گردیده و سود هر سهم سال 93 از مبلغ 1533 ریال به مبلغ 1617 ریال تغییر یافته که جزئیات بودجه تعدیل شده طی گزارش سه ماهه اعلام خواهد شد.

خودرو :
فردا شاهد انتشار خبر نهایی قیمت گذاری خودرو خواهیم بود که میتواند ابهامات این گروه را رفع کند و روند حرکتی خودرو را در صورت مثبت بودن، جانی دوباره ببخشد.
نشست تخصصی سیاست های اقتصاد کلان در چارچوب سیاست های اقتصادی دولت برای خروج از رکود تورمی، روز سه شنبه 21 مردادماه، با حضور اعضای اقتصادی کابینه دولت و نمایندگان بخش خصوصی در محل سالن اجلاس سران برگزار می شود. این هم اندیشی، بخش دوم و تخصصی از همایش تبیین سیاست های اقتصادی دولت برای خروج اقتصاد از رکود است که در نوبت بعد از ظهر همایش فردا برگزار می شود. این گردهمایی که با هدف تبیین و تشریح برنامه های عملی دولت برای حرکت به سمت رونق بخش تولید و با حضور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و نمایندگان بخش خصوصی از ساعت 14:30 برگزار می گردد، مهمترین و نخستین هم اندیشی تخصصی دولت پس از تقدیم لایحه اقتصادی خروج کشور از رکود به مجلس شورای اسلامی به شمار می رود که البته با حضور نمایندگان بخش خصوصی، کارآفرینان، فعالان اقتصادی و دیگر نقش آفرینان حوزه اقتصاد برپا خواهد شد.

گفتنی است همایش تبیین سیاست های اقتصادی دولت برای خروج از رکود تورمی ساعت 8:30 صبح فردا با سخنان رئیس جمهوری آغاز شده و در ادامه ، دکتر طیب نیا( وزیر امور اقتصادی و دارایی)، زنگنه ( وزیر نفت)، شافعی (رئیس اتاق بازرگانی)، دکتر نوبخت( معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور)، نعمت زاده(وزیر صنعت، معدن و تجارت)، دکتر سیف( رئیس بانک مرکزی) و آخوندی(وزیر راه و شهرسازی) به ترتیب به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

خوساز در جدیدترین پیش بینی 93 سود هر سهم خود را به مبلغ 1 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به گزارش قبلی بدون تغییر  بوده است همچنین شرکت در سه ماهه نخست 100 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داده است و موفق شده است به ازای هر سهم 1 ریال کنار بگذارد.

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*