خانه / بورس و سهام / سرمایه گذاری 4 میلیارد یورویی”غدیر”

سرمایه گذاری 4 میلیارد یورویی”غدیر”

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر طی نشست مشترک با دبیر کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران میزان سرمایه گذاری بورسی این شرکت را بیش از 90درصد اعلام کرد.

به گزارش کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران، غلامعلی کیانی، مدیر عامل سرمایه‌گذاری غدیر با اشاره به وضعیت پرتفوی شرکت گفت: 20 درصد از دارایی غدیر در پالایشگاه ها، حدود  45 درصد از دارایی‌ها در پتروشیمی، 10 درصد در برق، 10 درصد در سیمان و کمتر از 70 درصد در ساختمان سرمایه‌گذاری شده است.

وی سرمایه ثبتی پایان سال 91 غدیر را 1800 میلیارد تومان ذکر کرد و افزود:EPS  شرکت 100 تومان اعلام شده بنابراین  P/Eشرکت کمتر از عدد 5 است بنابراین عدد سهم غدیر سهمی مطمئن خواهدبود.

کیانی سرمایه‌گذاری در پروژه‌های در دست غدیر را حدود 4 میلیارد یورو اعلام کردوگفت: این پروژه‌ها که عمدتا در صنعت فولاد، آلومینیوم، برق و پتروشیمی است تا 4 سال آینده به مرحله تولید خواهند رسید.

وی از انضباط مالی در غدیر گفت و بیان داشت: 90 درصد سود سال 91 توزیع شده است و بیش از 90 درصد سود پیش‌بینی شده سال 92 نیز تاکنون محقق شده است.

عضو هیأت مدیره کانون سرمایه‌گذاری ایران میزان نقدینگی سهام غدیر را بالا دانست و به سهامداران پیشنهاد داد: مجموع پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های غدیر نشان‌دهنده پیش‌بینی بلند مدت 5 ساله را برای این سهام دارد هر کس می‌خواهد سرمایه‌گذاری بلند مدت داشته باشد می‌تواند به این سهام روی آورد.

وی همچنین به اهمیت نقش نهادهای مالی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: در راستای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف هر کشوری که توانسته نهادهای سرمایه‌گذاری اطمینان بخش و استانداردی تعریف کند از پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در اقتصاد و صنعت به بهترین نحو استفاده کرده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر گفت: نهادهای سرمایه‌گذاری به این دلیل ارزشمند هستند که قادرند سرمایه‌ها و پس‌اندازهای کوچک مردم را جمع‌آوری کرده و به سرمایه‌گذاری‌های بزرگ تبدیل کنند.

وی اظهار داشت: کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران می‌تواند با هم‌اندیشی و تدبیر و ترغیب شرکت‌های سرمایه‌گذاری نقش قابل توجهی در تأمین رشد 8 درصدی اقتصاد کشور ایفا کند.

بهروز خدارحمی، دبیر کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران نیز در پایان این نشست لوح گواهی عضویت شرکت سرمایه‌گذاری غدیر را به مدیر عامل این شرکت تقدیم کرد و گفت: کانون آمادگی هر گونه تعامل و فعالیت دو جانبه را با شرکت‌های عضو دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*