خانه / بورس و سهام / افق سودآوری یک سهم زیرخاکی !

افق سودآوری یک سهم زیرخاکی !

 “خکار” از محل افزایش نرخ محصولات تا پایان سال جاری حداقل به میزان 23 تومان یا 35 درصد می تواند سودآوری خود را به ازای هر سهم به طور ناخالص افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار اکوبورس، شرکت ایرکا پارت صنعت ،  در گزارش سه ماهه خود توانسته است به دلیل دریافت مجوز افزایش نرخ محصولات ، با قیمت بهتری محصولات خود را به فروش برساند.

بنابراین با توجه به این که شرکت در گزارش سه ماهه خود تعدیل مثبتی از این بابت اعلام نکرده است، در گزارش شش ماهه خود قابلیت افزایش سودآوری از محل افزایش نرخ محصولات را دارد.

در جدول زیر فهرست محصولات شرکت با قیمت هر واحد محصول در بودجه و عملکرد سه ماهه آورده شده است:

با در نظر گرفتن مقادیر فروش در 9 ماهه باقی مانده تا پایان سال و همچنین تفاوت قیمتی که عملکرد سه ماهه و بودجه دارند، مازاد درآمدی که شرکت از این محل می تواند کسب کند در جدول زیر محاسبه شده است.

مجمع ایرکا پارت صنعت سود سهام ایرکا پارت صنعت تحلیل ایرکا پارت صنعت اخبار بورس

 با نگاهی به جدول بالا می توان دید که شرکت از محل افزایش نرخ محصولات تا پایان سال جاری حداقل به میزان 23 تومان یا 35 درصد می تواند سودآوری خود را به ازای هر سهم به طور ناخالص افزایش دهد.

گفتنی است عایدی هر سهم شرکت در گزارش سه ماهه مبلغ 65 تومان و 5 ریال بوده است.

خانم افشار،مدیر امور سهام ایرکا پارت صنعت نیز در گفتگو با خبرنگار اکوبورس، ضمن تایید خبر افزایش نرخ محصولات؛ از بررسی های شرکت جهت محاسبه تاثیر این افزایش نرخ ها بر سودآوری “خکار” سخن گفت.

گفتنی است مجمع عادی سالیانه شرکت که در تاریخ 29.04.93 برگزار و دراین مجمع بحث افزایش سرمایه “خکار” از محل سود انباشته یا مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها مطرح شده بود. اما هنوز جزییات این افزایش سرمایه و میزان آن مشخص نیست و طرح توجیهی آن در دست بررسی است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*