خانه / بورس و سهام / چند خبر مهم از برخی صنایع بورسی

چند خبر مهم از برخی صنایع بورسی

دولت مبلغ چهار هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان بدهی پیمانکاران را پرداخت کرد و هم اکنون ۹هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دوباره تزریق شده است. همچنین اعتبارات هزینه ای را محدود و اعتبارات تملک دارایی را بسط داده ایم.وی پیش بینی کرد: رشد اقتصادی در سال جاری مثبت خواهد شد و احتمالا به یک تا سه درصد برسد.

———————————————————

**وبانک: مدیرعامل بانک ملی ایران با اعلام اینکه دولت قول داده تا بدهی خود به بانک ها را ساماندهی کند گفت: بزودی فهرست شرکت های این بانک برای فروش، اطلاع رسانی عمومی می شود. این  یعنی احتمال  فروش وبانک  هست

———————————————————

**زاگرس: در گروه پتروشیمی متانولی ها از وضعیت مناسبی برخوردار هستند و در بین متانولی ها پتروشیمی زاگرس با توجه به گزارش سه ماهه که به شکل خطی 96% ظرفیت اسمی شرکت بوده و با فرض عدم قطعی گاز و افزایش قیمت جهانی متانول پیش بینی می شود بتواند سودی بین 460-500 تومان محقق کند.

——————————————————-

**وبانک:  شنیده می شود تغییرات استراتژی سرمایه گذاری گروه در کنار رشد احتمالی زیرمجموعه های شرکت به خصوص هلدینگ شفادارو و سرمایه گذاری توسعه ملی را در برنامه دارد.

———————————————————

**شاملا:  افزایش تولید و فروش، قابلیت تعدیل مثبت عایدی ازمحل تسعیر منابع ارزی حاصل از فروش صادراتی در نماد شاملا و انتظارات از رشد قیمتی سهم از شنیده های بازار می باشد.

———————————————————

 غپینو: شایعاتی مبنی بر اینکه غپینو به دنبال گرفتن مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی است، به گوش میرسد.

———————————————————

اوراق تسهیلات مسکن:  می گویند مجوز امکان ورود صندوق های سرمایه گذاری یه تسهیلات مسکن ها با نماد تسه ها بیشتر برای تقویت جانب عرضه بوده است، گفته می شود به شرط آنکه سال آینده تسهیلات مسکن برگه ای 90 هزار تومان باشد سود این اوراق برای صندوق ها 36 درصد خواهد بود.

———————————————————

خودرو : می گویند نتیجه نهایی جلسه برای تعیین قیمت خودرو به دلیل تعطیلی دوهفته ای خودروسازان احتمالاً تا 6 شهریور به تعویق خواهد افتاد.

———————————————————

هلدینگ دارویی تامین: رشد قیمت دارو در نیمه دوم سال در کنار ورود داروهای جدید به بازار از سوی زیرمجموعه ها، این شرکت را در بین توصیه های میان مدت بازار می نشاند.

———————————————————

لیزینگ رایان سایپا: خبرها از رشد 100 درصدی عملیات شرکت نسبت به سال گذشته حکایت دارند. انتظار برای رشد سود شرکت وجود دارد

———————————————————

شتران: طرح بنزین سازی این شرکت 500 میلیارد تومان هزینه داشته و 3 تا 4 سال طول خواهد کشید.

———————————————————

سیمان تهران: شنیده ها از این حکایت دارد با توجه به آلایندگی این شرکت حکم قضایی برای جلوگیری از فعالیت ان صادر شده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*