خانه / بورس و سهام / سهام 10 شرکت کمتر از قیمت اسمی معامله می شوند

سهام 10 شرکت کمتر از قیمت اسمی معامله می شوند

روند منفی حاکم بر معاملات بورس و کاهش ارزش سهام شرکت های بورسی در حالی چند ماهی است که با شدت و ضعف تداوم دارد که در این میان قیمت سهام برخی مجموعه های بورسی با افت قابل توجهی همراه شده اند و در برخی موارد به کمتر از قیمت اسمی خود رسیده است.

براساس گزارش بورس نیوز، با بررسی قیمت روز شرکت های فعال در بورس در پایان معاملات روز گذشته در می یابیم که ارزش روز 10 شرکت از جمله سرمایه گذاری ملت، پارس خودرو، بانک صادرات ایران و … کمتر از قیمت اسمی آن است و سهام آنها کمتر از 100 تومان در بورس معامله می شوند.

مجموعه های مذکور که فهرست آنها در جدول زیر آورده شده در گروه های مختلفی همچون بانک، سیمان، پتروشیمی و سرمایه گذاری فعالیت می کنند و میزان بازدهی های آنها از زمان شروع روند نزولی در بورس یعنی اواسط دی ماه سا ل92 تا روز گذشته حائز اهمیت است.

وضعیت پتروشیمی ممسنی تحلیل پتروشیمی ممسنی تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

براساس اطلاعات موجود، شرکت هایی که در جدول فوق جای گرفته اند عمدتاً فعال در صنعت خودرو هستند و برخی از مجموعه هایی که نماد معاملاتی آنها با دستور متولیان بازار سرمایه طی 21 دی ماه سال گذشته از بازار عادی فرابورس به بازار پایه منتقل شده، در ادامه جدول قرار گرفته اند.

در پایان این گزارش می افزاید، شرکت پتروشیمی ممسنی با تحقق بازدهی منفی بیش از 59 درصدی بیشترین افت قیمتی را در سابقه معاملات خود ثبت نموده و در مقابل آن، شرکت پارس خودرو با بازدهی مثبت بیش از 20 درصدی با رشد قیمت همراه شده است. هرچند که شرکت پارس خودرو پس از انجام برنامه افزایش سرمایه 239 درصدی همچنان در محدوده قیمتی کمتر از 100 تومان نوسان می کند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*