خانه / آخرین اخبار / مشايي: احمدی نژاد به خاطر من استعفا نمی کند/تا شب انتخابات امیدواریم/هر چه رهبری بگویند قبول می کنیم

مشايي: احمدی نژاد به خاطر من استعفا نمی کند/تا شب انتخابات امیدواریم/هر چه رهبری بگویند قبول می کنیم

روزنامه ایران نوشت:

مهندس اسفنديار رحيم مشايي روز گذشته در جمع تعدادي از فعالان رسانه‌اي كشور با اشاره به عدم احراز صلاحيت خود از سوي شوراي نگهبان گفت: ما مطالبه مي‌كنيم اما دعوا نمي‌كنيم.

مشاور رئيس‌جمهور گفت: به خدا اگر در ميان اصولگراها و اصلاح‌طلبان كسي باشد كه اين راه را ادامه بدهد، تكليف شرعي همه اين است كه پشت او بايستند، اما ما اين راه را پاي جرياني كه نه ظرفيت آن را دارد نه عشق آن را دارد و نه آن را باور دارد، ذبح نمي‌كنيم.

مشاور رئيس جمهور ادامه داد: ما يقين داشتيم كه اگر تاييد صلاحيت مي‌شديم، با آراي بسيار بالا پيروز انتخابات بوديم. هنوز هم به شدت پاي كار هستيم و تا شب انتخابات اميدمان را از دست نمي‌دهيم. از مسير و راه‌مان كوتاه نمي‌آييم. ما مطالبه مي‌كنيم. دعوا نمي‌كنيم.

مشايي افزود: اين كه مي‌گويند رئيس جمهور استعفا مي‌دهد، ما شلوغ مي‌كنيم، فتنه راه مي‌اندازيم، جوسازي همان دروغ‌پردازاني است كه در بن‌بست گرفتار شده‌اند. ما اين جريان را فدا نمي‌كنيم اما از هر عملي كه اين جريان را با نشاط و پويا كند، استقبال مي‌كنيم.

دبير اجلاس عدم تعهد گفت: يادمان نرود كه مسيرمان به سوي خدا از جامعه و مردم عبور مي‌كند. من به شما يقين مي‌دهم كه راه احمدي‌نژاد قابل بستن نيست و اگر هر كسي به خيال خودش بخواهد اين مسير را ببندد از جاي ديگري نضج مي‌گيرد. قله، سربالايي و سختي دارد. ته دره كه قله پيدا نمي‌شود. دوره حالا دوره امام حسين(ع) نيست. دوره امام زمان(عج) است و جنس اين دوره پيروزي است. بوي پيروزي‌هاي بزرگ شنيدني است. من حس مي‌كنم كه يك دنيا پيروزي مقابل ما جلوه‌نمايي مي‌كند و هر روز توسعه پيدا مي‌كند. راه باز است هيچ نگران نباشيد.

مهندس مشايي با اشاره به اين كه ما چون طلايه‌داري و پيشقراولي مي‌كنيم كارمان سخت‌تر است، ادامه داد: ما قصد نداريم در مقابل جريانات سياسي صف‌كشي كنيم، مي‌خواهيم صفمان را ببريم در ميان مردم، آن وقت خواهيد ديد كه هيچ جريان سياسي نه در داخل و نه در نظام بين‌الملل نمي‌تواند جلوي ما بايستد.
اميرالمؤمنين دستور داد برويد به مالك بگوييد دست از سر معاويه بردارد و بازگردد چرا، چون در سپاه خودي آنقدر فشار آورده بودند كه جان حضرت هم در خطر بود. الان هم اگر رهبر انقلاب هر دستوري بفرمايند، ما تابع هستيم.

مهندس مشايي در قسمتي ديگر از سخنانش اظهار داشت: از اول دولت دهم احمدي‌نژاد تاكيد مي‌كند دولت يازدهم در يك تراز بالاتري قرار خواهد داشت. دنيا هم امروز همين انتظار را از ما دارد. وضعيتي هم كه امروز به مردم ما تحميل مي‌شود به هيچ عنوان طبيعي و عادي نيست و هيچ هم نبايد صورت مي‌گرفت. ان‌شاءالله با يك رأي بالا مسائل را به نفع مردم خودمان بدل خواهيم كرد. اگر يك حماسه‌اي به معناي واقعي ايجاد شود همه چيز حل مي‌شود. خيلي‌ها به دنبال گشايش راه هستند.

امروز چون مبناي اصلي نظام جمهوري اسلامي غيبت امام(عج) است نايب امام به جاي ايشان عهده‌دار زعامت مسلمين هستند و اگر نايب امام زمان(عج) حذف شود نمي‌توان ادعاي حكومت اسلامي داشت. ميان علماي شيعه البته در اين مسأله اختلاف بوده است.

برخي معتقد بودند هر خروج و قيامي در زمان غيبت امام زمان(عج) كفر و باطل است اما امام خميني(ره) معتقد بودند كه تشكيل حكومت نه تنها باطل نيست بلكه واجب است. پس مبناي موجوديت نظام اسلامي ولايت فقيه است. ولايت فقيه يك مدل حكومت جديد در جهان است كه نمي‌توان سابقه‌اي براي آن يافت و هنوز هم به جز ايران در جاي ديگري از جهان نمونه مشابهي براي آن وجود ندارد اگر هم باشد محدود است.

نكته ديگر اين‌كه جمهوري اسلامي در اين سي و چند سال دچار افت و خيزهاي فراواني شده است. بالاخره اين‌كه ولي فقيه فرمودند قطار انقلاب از ريل خارج شده بود و به ريل بازگشته است مويد همين مسأله است. فردا هم ممكن است اين فراز و نشيب‌ها را شاهد باشيم.

مهندس مشايي با طرح اين سوال كه ولي فقيه چه نوع حاكمي است؟ و اگر ما بخواهيم آن را به جهان معرفي كنيم چگونه اين كار را انجام مي‌دهيم، گفت: مدلي كه الان در جامعه وجود دارد و دسته‌بندي‌هايي كه در سطوح نخبگان جامعه ما وجود دارد اگر تعارفات را كنار بگذاريم و همه حقيقت را آن طور كه هست ببينيم آيا هماني است كه بايد باشد. گروهي از نخبگان سياسي هستند كه اعتقادي به ولايت فقيه ندارند اما در نظام جمهوري اسلامي مدعي هستند كه بايد بالاترين سطوح نظام به آن‌ها واگذار شود. اينها به واسطه نزديكي با جبهه‌اي كه پرچم ولايت فقيه را بلند كرده براي خود همواره اعتبار خلق كرده‌اند بنده اگر حمايت قاطعي از ولايت فقيه انجام بدهم اين مدعيان مشمئز مي‌شوند.

اينها اصلاً اعتقادي به آمدن همه نيروهاي انقلاب ندارند بهتر است كه خيلي‌ها حضور نداشته باشند چون اگر باشند دست زياد مي‌شود و ديگر معلوم نيست كه آن‌ها به جايي برسند. آنها همواره به دنبال حذف رقيب هستند كه خودشان بمانند تا جا براي خودشان تنگ نشود و جايگاهشان به مخاطره نيفتد.

مهندس مشايي افزود: در حال حاضر اصرار مي‌شود تقسيم‌بندي‌هاي سياسي كه وجود دارد به ميان مردم برود و دسته‌بندي‌ها در ميان مردم انجام شود. من به شما عرض مي‌كنم جمهوري اسلامي اگر بتواند جامعه تحت پوشش خود را منسجم به روي كار بياورد و حماسه‌اي بزرگ در مشاركت مردم خلق نمايد به سرعت از همه موانع عبور كرده و حرف اول را در جهان خواهد زد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*