خانه / بورس و سهام / سهمی که به مدیر خود می بالد

سهمی که به مدیر خود می بالد

شرکت یاهو در 365 روز گذشته و پس از اینکه ماریسا میر، مدیریت اجرایی این شرکت را بر عهده گرفت، رشد 70 درصدی قیمت سهم را به ثبت رسانده است.

 ماریسا میر، مدیر تجاری و مدیرعامل یاهو است که در گذشته برای مدت زیادی از مدیران و سخنگوهای اصلی گوگل بود و سال‌ها در پروژه‌های مختلف “گوگل” مسئولیت داشته و نخستین مهندس زنی است که به استخدام گوگل درآمده است.

بر اساس این گزارش، از یک سال گذشته که میر، به سمت مدیرعاملی یاهو انتخاب شد، قیمت سهم این شرکت رشد سرسام آور 70 درصدی را به نام خود به ثبت رسانده است.

این در حالی است که، تحلیلی بنیادی برای افزایش قیمت یاهو اعلام نشده است اما سهامداران به خرید سهم یاهو علاقه شدیدی نشان می دهند.

افزایش قیمت سهام یاهو در روزهای آتی بر طبق آخرین گزارش عملکرد این شرکت دور از انتظار نیست در حالی که اهداف ماریسا میر برای موقعیت شرکت در سال های آتی و افزایش درآمد این شرکت، نشان از روزهای خوشی برای یاهو است.

ماریسا میر، در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۲ به عنوان رئیس هیئت‌مدیرهٔ یاهو انتخاب شد و در سال ۲۰۰۹ با زکری بوگ، یک کارفرمای معروف آمریکایی ازدواج کرد و در حالی به سمت ریاست یاهو انتخاب شد که باردار بود.

یاهو در سراسر دهه ۱۹۹۰ به سرعت بزرگ شد و محبوب ترین جستجوگر اینترنت تبدیل شد و رشد فوق العاده ای داشت.

با این حال، قیمت سهام یاهو سر به آسمان کشید به طوری که در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۰، قیمت هر سهم یاهو به ۱۱۸٫۷۵ دلار رسید.

در طول این سال ها، رقیب دیرینهٔ یاهو، گوگل بوده و هنوز هم از یاهو پیش است.

یاهو در سال ۲۰۰۷، برای رقابت با جیمیل، ایمیل خود را نونما کرد. در سال ۲۰۰۸، یاهو چند تن از بزرگانش را اخراج کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*