خانه / بورس و سهام / تکذیب دو شایعه در “ثتران”

تکذیب دو شایعه در “ثتران”

مدیر امور سهام شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران شایعات اخیر بازار در رابطه با توافق شرکت با شهرداری شهریار درباره ساخت و ساز در زمین های این منطقه را تکذیب کرد.

شهاب حاتمی، مدیر امور سهام شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران در گفتگو با خبرنگار اکوبورس، شایعات اخیر بازار در رابطه با توافق شرکت با شهرداری شهریار درباره ساخت و ساز در زمین های این منطقه را تکذیب کرد.

وی با اشاره به تداوم سودآوری “ثتران” برای سال آینده عنوان کرد: دلیل استقبال سهامداران از این سهم در روزهای اخیر، تداوم سودآوری شرکت برای سال آینده ، بدون در نظر گرفتن پروژه حقانی می باشد. در روزهای اخیر شایعات زیادی مبنی بر توافق “ثتران” با شهرداری شهریار برای ساخت و ساز در آنجا در بازار شکل گرفته است. این در حالی است که این موضوع شایعه ای بیش نبوده و در صورت وجود چنین توافقی حتما به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

حاتمی در رابطه با موضوع باز پس گرفتن انبار ملارد توسط شرکت نیز عنوان کرد: این انبار اصلا به شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران تعلق نداشته و ندارد و این موضوع نیز شایعه ای بیش نیست.

مدیر امور سهام شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران در رابطه با چشم انداز بازار ساخت و ساز در بازار نیز عنوان کرد: در حال حاضر رکود در تمامی بازارها وجود دارد. برای قضاوت در رابطه با چشم انداز بازار باید منتظر مراحل عملی شدن بسته خروج از رکود دولت باشیم.

اقتصاددانان زیادی اشکالات اساسی را در حالی به بسته پیشنهادی دولت وارد می کنند که خود دولت نیز این اشکالات را قبول دارد. بنابراین تا مرحله عملی شدن این بسته ، قضاوت کار آسانی نخواهد بود.

وی افزود: اما به طور کل کارشناسان به چشم انداز صنعت ساخت و ساز در سال جاری امیدوارند. با رونق این صنعت ، گروه سیمانی ها و سایر صنایع وابسته به ساخت و ساز نیز از روق دوباره برخوردار خواهند شد.

از سال 85 با شروع بارقه های رکود در صنعت ساخت و ساز اغلب سرمایه گذاران انبوه سازی را رها کرده و به سمت لوکس سازی حرکت کردند. با وجود این که لوکس سازی حاشیه سود خوبی برای سازندگان دارد ، اما تبعات خوبی برای اقتصاد ندارد.

حاتمی افزود: بنابراین دولت می تواند با ایجاد مشوق هایی برای سرمایه گذاران در این صنعت آنها را به سمت انبوه سازی سوق دهد. بدین ترتیب مسکن هایی با قیمت های مناسب تر در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار اکوبورس، عایدی هر سهم “ثتران” برای سال مالی منتهی به 94.6.31 با 2.5 درصد رشد در حالی مبلغ 52 تومان و 3 ریل می باشد که عایدی هر سهم شرکت برای سال 93 مبلغ 51 تومان بوده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*