خانه / بورس و سهام / تولد سومین بورس بزرگ دنیا

تولد سومین بورس بزرگ دنیا

ادغام بورس اوساکای با بورس توکیو  ژاپن نهایی شد.
به گزارش (سنا)، سومین بورس بزرگ دنیا در حالی پا به عرصه معاملات گذاشت که ارزش بازار این نهاد نوظهور با 3 هزار و 423 شرکت فعال از مرز 4.2 هزار میلیارد دلار گذشت.
بر اساس این گزارش، شرکت هلدینگ JPX با ادغام این دو بازار در نظر دارد سرمایه گذاری خارجی را به حداکثر رسانده تا از این طریق در بازار رقیبان خارجی، با افزایش کارآیی و عملکرد، از دیگران پیشی بگیرد.
این در حالی است که، این ادغام هزینه های عملیاتی اوراق بهادار را در این بورس تازه شکل گرفته کاهش داده است و همین صرفه جویی سهامداران بیشتری را به خود جذب کرده است.
همچنین سرعت علمیاتی این بازار تازه وارد بسیار بیشتر از سایر بازارهای ژاپن خواهد بود که این مهم، خود نیز عاملی برای تنگ تر شدن میدان رقابت با بازارهای اروپایی و آمریکایی خواهد بود .
کاهش هزینه های علمیاتی که برای دو بازار اوساکا و توکیو از ادغام با یکدیگر پدید می آید به شرکت های پذیرفته شده در بورس اوساکا موقعیت جدیدی اعطا کرده است تا در بورس پر تراز توکیو ثبت شوند.
در این بین، بر طبق گفته سخنگوی شرکت هلدینگ JPX ، معاملات اوراق مشتقه نیز در سال 2014 میلادی به این بازار اضافه خواهد شد .
براین اساس، بورس توکیو(TSE) که هم اکنون از ادغام دو بازار اوساکا و توکیو پدید آمده است، پس از بورس یورونکست نیوروک و بورس نزدک او ام اکس، سومین بازار بورس بزرگ در دنیا محسوب خواهد شد که ارزش معاملاتی بالغ بر 3 هزار میلیارد دلار را در پنج ماهه اول سال کسب کرده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*