خانه / بورس و سهام / پربازده ترین سهام هفته / هفته ای برای تک سهم های بورس

پربازده ترین سهام هفته / هفته ای برای تک سهم های بورس

صنعت ذغال سنگ با تحقق بازدهی منفی بیش از چهار درصدی عنوان کم بازده ترین صنعت را به خود اختصاص داد و در پی آن صنایع سایر مالی و زراعت در رتبه های دوم و سوم کم بازده ترین صنایع جای گرفتند.

معاملات هفته گذشته تالار شیشه ای در حالی سپری شد که شاخص کل از 74 هزار و 363 واحد در اولین روز معاملاتی هفته به 73 هزار و 905 واحد رسید. نماگر بازار سرمایه در مدت مذکور با عقب گرد به یک کانال پایین تر، بازدهی منفی یک درصدی را به دست آورد.

پربازده ترین صنایع

براساس گزارش بورس نیوز، صنعت هتل و رستوران طی هفته گذشته با بازدهی مثبت بیش از 30 درصدی تک سهم آن یعنی “سمگا” به عنوان پربازده ترین صنعت از میان صنایع مختلف مطرح شد. پس از آن صنایع کانی غیرفلزی و نیز محصولات چوبی با بازدهی مثبت تک سهم آن “چفیبر” در ردیف های بعدی قرار گرفتند.

سود سهام شرکت آلومتک تحلیل شرکت آلومتک تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

کم بازده ترین صنایع

این در حالی است که صنعت ذغالسنگ با تحقق بازدهی منفی بیش از چهار درصدی عنوان کم بازده ترین صنعت را به خود اختصاص داد و در پی آن صنایع سایر مالی و زراعت در رتبه های دوم و سوم کم بازده ترین صنایع جای گرفتند.

سود سهام شرکت آلومتک تحلیل شرکت آلومتک تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

پربازده ترین سهام

شرکت آلومتک، مجموعه ای بود که با تحقق بازدهی مثبت بیش از 65 درصدی طی هفته گذشته صدرنشین جدول پربازده ترین سهام شد و پس از آن شرکت های آبگینه و دشت مرغاب در ردیف های بعدی جای گرفتند.

سود سهام شرکت آلومتک تحلیل شرکت آلومتک تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

کم بازده ترین سهام

اما در مقابل، شرکت تجهیزات سدید با تحقق بازدهی منفی بیش از 21 درصدی موجب کاهش سرمایه سهامداران خود شد و به عنوان کم بازده ترین سهم بورس طی هفته گذشته مطرح شد. پس از آن شرکت های قند تربت جام و سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران جایگاه های دوم و سوم را از نظر کم بازده ترین سهام به خود اختصاص دادند.

سود سهام شرکت آلومتک تحلیل شرکت آلومتک تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

در مجموع معاملات بورس طی هفته گذشته در حالی پایان پذیرفت که بازدهی مثبت دستاورد 157 نماد بود، 9 نماد بدون بازدهی مثبت یا منفی همراه شدند و مابقی نمادها یعنی 224 نماد بازدهی منفی را محقق ساختند.

نقد شونده ترین سهام

عنوان نقد شونده ترین سهام نیز به شرکت های سرمایه گذاری صنعت بیمه، سرمایه گذاری خوارزمی و ایران خودرو اعطا شد و در مقابل شرکت های کاغذ سازی کاوه، بیمه سرمد و سیمان مازندران در انتهای جدول رتبه بندی شرکت ها از نظر نقدشونده ترین سهام جای گرفتند.

حجم و ارزش معاملات

براساس اطلاعات موجود، 72 هزار و 254 کد معاملاتی با جابه جایی دو میلیارد و 677 میلیون سهم طی 276 هزار و 391 دفعه معامله، ارزشی به مبلغ بیش از هشت هزار و 611 میلیارد ریال را رقم زدند و سهام شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی با جابه جایی بیش از 293 میلیون و 813 هزار سهم به عنوان پرگردش ترین سهم و در مقابل سهام شرکت کاغذ سازی کاوه به عنوان کم گردش ترین سهم شناخته شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*