خانه / بورس و سهام / سوءاستفاده مافیا با اجرای طرح صندوق پس‌ انداز مسکن

سوءاستفاده مافیا با اجرای طرح صندوق پس‌ انداز مسکن

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ۷۰ درصد متقاضیان خرید مسکن نمی توانند با طرح صندوق پس انداز وام مسکن، خانه دار شوند.گفت:طرح صندوق پس انداز وام مسکن فرصتی را برای سرمایه داران و مافیای مسکن فراهم می کند تا با استفاده از این طرح، قیمت خانه و اجاره بها را افزایش دهند.

علی نعمت چهاردولی در گفت و گو با خانه ملت درباره نقش صندوق پس انداز مسکن در خانه دار کردن مردم گفت: بسیاری از متقاضیان خرید مسکن کارگران و کارمندان هستند که درآمد ماهانه پائینی دارند و نمی توانند پس انداز مطلوبی داشته باشند و از طرح صندوق پس انداز وام مسکن برای خانه دار شدن استفاده کنند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید پذیرفت از طرح صندوق پس انداز وام مسکن تنها حدود ۲۰الی ۳۰ درصد از خانوارها می توانند استفاده کنند و بسیاری از زوج های جوان کشور که شغل هایی با درآمد زیر خط فقر دارند نمی توانند استفاده کنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر هفتاد درصد خانوارهای متقاضی خرید خانه به دلیل درآمد کم نمی توانند با طرح صندوق پس انداز وام مسکن، خانه دار شوند.
چهاردولی تصریح کرد: طرح صندوق پس انداز وام مسکن فرصتی را برای سرمایه داران و مافیای مسکن فراهم می کند تا با استفاده از این طرح، تقاضای خرید خانه را در بازار تحریک و دوباره قیمت خانه و اجاره بها را افزایش دهند.
این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: دولت باید طرحی نیز برای خانه دار شدن جوانان در شرف ازدواج و همچنین زوج‌های جوان داشته باشد که در آن طرح واقعیت های جامعه مانند موضوع بیکاری جوانان و درآمدهای کم، خانوارها برای خانه دار شدن لحاظ شود.
چهار دولی افزود: بر اساس قانون اساسی دولت جمهوری اسلامی موظف است که مسکن خانوارهای ایرانی را تامین کند بنابراین باید شرایط را برای اعطای تسهیلات بانکی ساخت خانه و همچنین ارائه زمین رایگان فراهم کند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: وزیر راه و شهر سازی به موضوع استفاده از ظرفیت بافت فرسوده برای تولید مسکن اشاره کرده که اگر این طرح به سرانجام برسد مطلوب خواهد بود به دلیل اینکه این طرح به هزینه کمتری نسبت به طرح های دیگر نیاز دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*