خانه / بورس و سهام / فروش دارایی های ثابت برای پوشش زیان انباشته ” کاشی اصفهان “

فروش دارایی های ثابت برای پوشش زیان انباشته ” کاشی اصفهان “

شرکت کاشی اصفهان برنامه فروش بخشی از دارایی های ثابت خود را به منظور پوشش زیان انباشته بیش از هفت میلیارد تومانی در نظر گرفته است.

مدیر مالی شرکت کاشی اصفهان با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: اجرای این برنامه منوط به دریافت مصوبه مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران سال مالی منتهی به 30 اسفند ماه 91 است که در صورت تحقق این امر، با توجه به ارزش دفتری اموال مذکور حدود 200 میلیارد ریال سود عاید شرکت خواهد شد.

شادمان امینی در ارتباط با برنامه افزایش سرمایه نیز گفت: افزایش 100 درصدی سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و آورده نقدی سهامداران طی سال جاری در برنامه کاری شرکت قرار دارد و اقدامات لازم جهت اجرای این برنامه در حال پیگیری است.

وی در ارتباط با اجرای طرح بازسازی و نوسازی واحد یک خط تولید ابراز داشت: با بهره برداری از طرح پرسلان کف که تولید آزمایشی آن طی سال 91 انجام شده، امید است پس از اتمام پروژه مذکور درآمد حاصل از فروش این نوع محصول کمک قابل توجهی به تحقق سود برآوردی 119 ریالی و پوشش زیان 637 ریالی تحقق یافته طی سال گذشته داشته باشد. چراکه تولید این محصول با توجه به شرایط تولید و فروش از ارزش افزوده بالایی برخوردار خواهد بود.

مدیر مالی این شرکت تولیدکننده کاشی و سرامیک اظهار داشت: علاوه بر این، تعدادی دستگاه ها و ماشین آلات با توان تولید بالا جهت تولید کاشی های با کیفیت و ابعاد بزرگتر خریداری شده که محموله اول آن حمل و در کارخانه تعبیه شده و پس از راه اندازی آن و بهره برداری از خط تولید کاشی پرسلان کف پوشش کامل بودجه برآوردی امسال چندان دور از ذهن نخواهد بود.

امینی در خصوص رشد نرخ فروش محصولات تصریح کرد: افزایش حدود 17.5 تا 20 درصدی نرخ فروش محصولات طی سال جاری همراه با هماهنگی انجام شده با انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک برای محصولات جدید در نظر گرفته شده است.

وی پیرامون وضعیت واردات کاشی و سرامیک نیز گفت: به منظور حمایت از صنعت کاشی و سرامیک و به دلیل تولید مازاد در داخل کشور، واردات محصولات تولیدی در این صنعت ممنوع اعلام شده است. بدین ترتیب در حال حاضر ایجاد تنوع در طرح و اندازه تولیدات جهت پاسخ به سلیقه و نیاز متقاضیان برای فعالان این حوزه و ادامه فعالیت در میان سایر رقبا امری ضروری است.

این مقام مسئول در ارتباط با تأمین خارجی 10 درصدی مواد اولیه مورد نیاز بیان کرد: این مواد که شامل رنگ و لعاب است، از کشورهای اسپانیا، ایتالیا و چین فراهم می شود. همچنین واردات مواد مصرفی در پاره ای از موارد با نرخ ارز آزاد و برخی اوقات با ارز مبادله ای انجام می پذیرد.

مدیر مالی کاشی اصفهان در خصوص فروش صادراتی 21 درصدی نیز گفت: صادرات محصولات تولیدی به کشورهای عراق، افغانستان و ازبکستان انجام می شود و درآمدهای حاصل از آن به طور میانگین با نرخ ارز 2000 تومان در حساب ها و صورت های مالی شرکت تسعیر می شود. همچنین این شرکت برنامه هایی جهت ورود به بازارهای جدید آسیایی و اروپایی در نظر دارد.

امینی در ارزیابی عملکرد 12 ماهه سال مالی گذشته عنوان کرد: عدم دستیابی به ظرفیت کامل تولید، افزایش بهای تمام شده محصولات ناشی از رشد نرخ ارز و در مقابل عدم رشد نرخ فروش محصولات را می توان از دلایل عمده تحقق زیان 764 ریالی طی سال گذشته برشمرد.

وی زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 30 اسفند ماه 91 را 31 تیر ماه اعلام کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*