خانه / بورس و سهام / “ودی” و “شتران” در جاده بازگشت به فرابورس ایستادند

“ودی” و “شتران” در جاده بازگشت به فرابورس ایستادند

سهام 12 شرکت فعال در فرابورس در حالی تا تاریخ سوم شهریور ماه جاری متوقف می باشد که برگزاری مجمع عمومی عادی و فوق العاده سهامداران، ابهام در ارایه اطلاعات ارایه شده و تغییرات با اهمیت سود برآوردی سال مالی از جمله دلایل توقف نمادهای معاملاتی است.

 از میان 12 مجموعه مذکور، سهام چهار نماد در بازار اول معامله می شود، پنج نماد قابل معامله در بازار دوم فرابورس هستند و در نهایت سهام سه شرکت باقی مانده در بازار پایه داد و ستد می شوند.

طولانی ترین زمان توقف نماد معاملاتی

بیمه دی عنوان طولانی ترین زمان توقف را به خود اختصاص می دهد؛ چراکه “ودی” در تاریخ 30 آذر ماه 92 به دلیل ابهام در اطلاعات ارایه شده متوقف گردیده و تاکنون نیز سهام آن به دلیل عدم بازگشایی، در فرابورس معامله نمی شود.

نماد شرکت پالایش نفت تهران نیز در ردیف بعدی قرار می گیرد، “شتران” به دلیل برگزاری مجمع فوق العاده سهامداران طی 26 فروردین ماه سال جاری متوقف شده و هنوز مورد بازگشایی قرار نگرفته است. برهمین اساس این مجموعه پالایشی در ردیف دوم جدول رتبه بندی شرکت ها از لحاظ زمان توقف نماد معاملاتی قرار می گیرد.

رتبه سوم نیز به بانک دی تعلق می گیرد که از 24 تیر ماه سال جاری به دلیل ابهام در اطلاعات شرکت، در فرابورس معامله نمی شود.

سهامداران بیمه دی تحلیل پالایش نفت تهران تحلیل بیمه دی تحلیل بورس اخبار پالایش نفت تهران اخبار بورس

کوتاه ترین زمان توقف نماد معاملاتی

این در حالی است که نمادهای معاملاتی بیمه آرمان و شرکت کویر تایر طی سوم شهریور ماه جاری متوقف شده اند و کوتاه ترین زمان توقف به “آرمان” و “پکویر” اختصاص دارد.

سهامداران بیمه دی تحلیل پالایش نفت تهران تحلیل بیمه دی تحلیل بورس اخبار پالایش نفت تهران اخبار بورس

توقف نماد به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی و فوق العاده

نمادهای معاملاتی همچون “سمایه”، “وگردش”، “شراز”، “شتران”، “حکمت” و “آرمان” برای برگزاری مجمع عمومی عادی و فوق العاده متوقف شده است.

توقف نماد به دلیل تعدیل با اهمیت سود برآوردی

سهام شرکت کویر تایر تنها مجموعه ای است که نماد آن به دلیل اعلام تعدیل سود برآوری در فرابورس معامله نمی شود.

توقف به دلیل ابهام در اطلاعات سال مالی

ابهامات موجود در اطلاعات مالی ارایه شده از سوی سه مجموعه بیمه دی، سیمان لار سبزوار و بانک دی موجب شد تا نماد معاملاتی شرکت های مذکور متوقف گردد و تاکنون نیز در همین حالت باقی بماند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*