خانه / سیاسی / با هزینه هزار میلیارد تومانی / هواپیمای اختصاصی جدید اردوغان رسید + عکس

با هزینه هزار میلیارد تومانی / هواپیمای اختصاصی جدید اردوغان رسید + عکس

قیمت این مدل هواپیما 221 میلیون دلار بوده که حدود 100 میلیون دلار بیشتر جهت اختصاصی سازی و نصب تجهیزات اضافه پرداخت شده است. این هواپیما می تواند بدون توقف 15000 کیلومتر مسافت را طی کند.

هواپیمای ریس جمهور قیمت هواپیماهای مسافربری

 

همزمان با ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان، هواپیمای اختصاصی او هم از آمریکا وارد فرودگاهی در استانبول شد تا تحویل مقامات ترکیه شود.

به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه این هواپیمای ایرباس(A300-220) دو سال و نیم پیش سفارش داده شده بود و طراحی و بازساخت آن در شهر سنت آنتونیو آمریکا انجام شده است.

این هواپیما روز گذشته و همزمان با مراسم تحلیف ریاست جمهوری اردوغان وارد فرودگاه “سابیحا گوکچک” استانبول شد. این هواپیما قرار است پس از انجام تشریفات گمرکی و رنگ آمیزی به عنوان هواپیمای اختصاصی رییس جمهور ترکیه مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت این مدل هواپیما 221 میلیون دلار بوده که حدود 100 میلیون دلار بیشتر جهت اختصاصی سازی و نصب تجهیزات اضافه پرداخت شده است.

این هواپیما می تواند بدون توقف 15000 کیلومتر مسافت را طی کند.

مخالفان حزب حاکم ترکیه در انتخابات اخیر ریاست جمهوری از استفاده اردوغان از امکانات دولتی در جریان مبارزات انتخاباتی به شدت انتقاد کرده اند و روز گذشته جلسه مراسم تحلیف اردوغان در پارلمان ترکیه با تحریم نمایندگان حزب اپوزیسیون جمهوریخواه خلق (CHP) برگزار شد.

ریاست جمهوری ترکیه یک هواپیمای ایرباس 319، دو هواپیمای gulfstream اس 500، دو هواپیمای gulfstream مدل جی آی وی و چند هواپیمای دیگر در اختیار دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*