خانه / بورس و سهام / جزییات انتقال ۵ شرکت بورس به بازار پایه فرابورس از دوشنبه

جزییات انتقال ۵ شرکت بورس به بازار پایه فرابورس از دوشنبه

امیرحمزه مالمیر در گفت و گو با  تسنیم از حذف 5 شرکت از فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و انتقال به بازار پایه فرابورس ایران خبر داد و گفت: شرکتهای ایران گچ، پشمبافی توس، تولی پرس، شیمیایی رنگین و گروه صنعتی سدید 5 شرکتی هستند که از روز دوشنبه، دهم شهریور از بورس به بازار پایه فرابورس انتقال خواهند شد.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در خصوص علت انتقال این 5 شرکت به بازار پایه فرابورس تصریح کرد: مواردی چون عدم سودآوری، نداشتن سهام شناور آزاد و زیانده بودن از جمله مواردی هستند که باعث اخراج شرکتها از بورس می شوند.
وی افزود: بر اساس رای هیات پذیرش حضور این شرکتها در بورس لغو شده و مطابق قانون شرکتها می توانند نسبت به ارائه تجدید نظر خواهی اقدام کنند که این 5 شرکت یا اقدامی در این زمینه انجام نداده اند و یا درخواست آنها مورد موافقت هیات پذیرش قرار نگرفته است.
مالمیر اضافه کرد: به عنوان مثال رای لغو پذیرش گروه صنعتی سدید سال گذشته صادر شد و بنابر درخواست ارائه شده، به این شرکت در 2 دوره 6 ماهه مهلت داده شد اما با این وجود شرایط حضور در بورس را احراز نکرد و به بازار پایه فرابورس منتقل می شود.
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس تصریح کرد: در صورتی که این شرکتها شرایط حضور در بورس را کسب کنند، در آینده امکان بازگشت آنها از بازار پایه فرابورس به بورس وجود دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*