خانه / جالب و خواندنی / دستگیری 3 سرشاخه شرکت هرمی با 11 هزار زیر مجموعه

دستگیری 3 سرشاخه شرکت هرمی با 11 هزار زیر مجموعه

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری سه سرشاخه و سرشبکه اصلی باقیمانده از شرکت هرمی گاما با 11 هزار زیرمجموعه که تنها از دو نفر بالغ بر 5 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بودند، خبر داد.

سردار عبدالرضا آقاخانی گفت: در ادامه طرح های مقابله ای با مجرمان و تبهکاران اقتصادی و در پی شکایت یکی از شهروندان به پلیس آگاهی استان مبنی براینکه فردی با اغفال و فریب وی برای عضویت در شرکت هرمی گاما مبلغ 4 میلیارد ریال از وی دریافت کرده و متواری شده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به انهدام کامل فعالیت شرکت هرمی گاما در طی سال های گذشته تحقیقات وسیعی در این زمینه انجام و مشخص شد که شخص مذبور از سرشاخه ها و سرشبکه های اصلی شرکت هرمی گاما بوده و دارای دو جایگاه و 411 نفر زیرمجموعه در این شرکت است و ماهیانه 22هزار و 954 دلار کسب درآمد دارد.
سردار آقاخانی گفت: با کامل شدن تحقیقات کارآگاهان، بلافاصله فرد مذبور با هماهنگی مقام قضایی در عملیاتی ویژه و با اقدامات سریع و به هنگام ماموران دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.
فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری دو نفر دیگر از سرشاخه ها و سرشبکه های اصلی شرکت هرمی گاما در عملیات منسجم و هماهنگ کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان طی روزهای گذشته خبر داد و افزود: این دو نیز با شکایت یکی از شهروندان مبنی بر دریافت وجهی بالغ بر یک میلیارد ریال بابت عضویت وی در شرکت هرمی گاما و متواری شدن آنها شناسایی و دستگیر شدند.
وی گفت: در بررسی های جامعی که انجام شد مشخص گردید این دو نفر نیز از سرشاخه ها و سرشبکه های اصلی شرکت مذکور بوده و هر کدام دارای یک جایگاه در آن شرکت می باشند و 10 هزار و 733 نفر زیرمجموعه دارند و درآمد ماهیانه آنها 95 هزار و 872 دلار است.
رییس پلیس استان اصفهان با بیان اینکه فعالیت این گونه افراد باعث نا امنی در سیستم اقتصادی کشور، خروج سرمایه های مردم به خارج و ایجاد رکود در سرمایه گذاری های داخلی می شود، افزود: براساس قانون هرگونه عضویت و فعالیت افراد در شرکت های هرمی جرم محسوب شده و با آنان برابر قانون برخورد خواهد شد.
این مقام انتظامی با هشدار به شهروندان در خصوص عضویت در شرکت های هرمی گفت: متاسفانه برخی از شهروندان نا آگاه پس از عضویت هنگامی که با عدم سود دهی شرکت مواجه شده و سرمایه های خود را بر باد رفته می بینند به پلیس مراجعه کرده و خواستار احقاق حق خود می شوند در حالی که پلیس بارها در خصوص عدم عضویت در این گونه شرکت ها هشدار داده و آنها را از این کار برحذر داشته است.
سردار آقاخانی افزود: از شهروندان انتظار داریم چنانچه اطلاعی از فعالیت اعضا و سرشاخه های شرکت های هرمی دارند موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به اطلاع پلیس برسانند تا با برخورد سریع و به موقع ماموران از کلاهبرداری های دیگر آنان جلوگیری به عمل آید. (باشگاه خبرنگاران)

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*