خانه / بورس و سهام / سازمان بورس نظارتی بر معاملات “سهام پدیده” ندارد/ 216 میلیاردتومان سود فروش سهام در جیب سهامداران عمده

سازمان بورس نظارتی بر معاملات “سهام پدیده” ندارد/ 216 میلیاردتومان سود فروش سهام در جیب سهامداران عمده

علیرغم درخواست و پیگیری سازمان از شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز به عنوان شرکت مادر و فروشنده سهام “پدیده” مبنی بر اعلام مبانی قیمت گذاری سهام مزبور، تاکنون هیچگونه اطلاعاتی در این رابطه به سازمان بورس ارایه نشده است.

گزارش عملکرد سه ماهه شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز با تحقق 3634 ریال سود به ازای هر سهم منتشر شد.

 در این گزارش حسابرسی نشده بیش از 202 میلیارد تومان سود حاصل از فروش سرمایه گذاری و حدود 201 میلیارد تومان سود عملیاتی شناسایی شده است.

در این گزارش و مطابق با صورت سود و زیان، سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها که معادل 107 درصد سود خالص بوده، شامل مبلغ 2167 میلیارد ریال سود حاصل از فروش بیش از 38 میلیون و 875 هزار سهم شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز یا همان سهام “پدیده” به قیمت میانگین 56754 ریال اعلام شده است.

اما مهمترین نکته در این گزارش این است که سازمان بورس تأکید کرده بر معاملات سهام مزبور نظارت نداشته و نحوه قیمت گذاری سهام آن نیز برای سازمان مشخص نمی باشد.

بطوریکه علیرغم درخواست و پیگیری سازمان از شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز به عنوان شرکت مادر و فروشنده سهام “پدیده” مبنی بر اعلام مبانی قیمت گذاری سهام مزبور، تاکنون هیچگونه اطلاعاتی در این رابطه به سازمان بورس ارایه نشده است.

بدین ترتیب لازم به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاضی خرید سهام “پدیده” بایستی به تأکیدات سازمان بورس در خصوص این سهام و نحوه قیمت گذاری آن توجه داشته باشند.

طبق صورت ریز معاملات سهام واگذار شده، سهام پدیده در حالی به قیمت 56754 ریال به فروش رسیده که بهای تمام شده هر سهم 999 ریال بوده و از این طریق بیش از 216.7 میلیارد تومان سود واگذاری توسط شرکت مادر شناسایی شده است.

از دیگر نکات مندرج در این گزارش افزایش 236 درصدی هزینه های مالی تا مبلغ 114 میلیارد ریال نسبت به دوره مشابه سال مالی گذشته می باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*