خانه / آخرین اخبار / والیبال قهرمانی جهان (ایران 3 – ایتالیا 1) + عکس تماشاگران ایرانی

والیبال قهرمانی جهان (ایران 3 – ایتالیا 1) + عکس تماشاگران ایرانی

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در مسابقات والیبال قهرمانی جهان با نتیجه 3 بر یک مقابل ایتالیا به پیروزی رسید.

هواداران والیبال عکس والیبال تماشاگران والیبال تماشاگران ایرانی والیبال iran fans

 

سعید معروف، امیر غفور، مجتبی میرزاجان‌پور، فرهاد قائمی، محمد موسوی، عادل غلامی و فرهاد ظریف (لیبرو) بازیکنان شروع‌کننده ایران و جیری کوار، سیمونه پارودی، ایوان زایتسف، سیمونه بوتی،‌ دراگان تراویتسا و امانوئله بیرارلی؛ 6 بازیکن اصلی ایتالیا برای مقابله با ایران بودند. دو تیم در چند سال گذشته آنقدر با هم روبه‌رو شده بودند که دست تک تک بازیکنان برای هم رو بود. ست اول را بازیکنان ایران بدون فشار و استرس و با سرویس‌ها و دفاع‌های خوب خود شروع کردند. برتری در تمام لحظات این ست متعلق به ایران بود و در نهایت شاگردان کواچ با نتیجه 25 بر 16 برنده شدند.

هواداران والیبال عکس والیبال تماشاگران والیبال تماشاگران ایرانی والیبال iran fans

در ست دوم اما جریان بازی تغییر کرد و با وجودی که تیم ایران 6 بر 3 پیش افتاد اما آتزوری توانست نتیجه را 6 بر 5 کند. دفاع خوب تیم ملی ایتالیا و حضور بازیکن قابل اعتمادی مثل ایوان زایتسف کفه ترازوی بازی را به سمت لاجوردی پوشان، پایین کشید و ایران در دیداری نزدیک 25 بر 23 شکست خورد. پیش از شروع ست سوم، تیم‌ها مثل لیگ جهانی 2014، ده دقیقه استراحت کردند.

در ست سوم هر دو تیم پابه‌پای هم امتیاز گرفتند و تا امتیاز 19 با هم پیش آمدند. دو دفاع روی تور از بازیکنان ایران در حساس‌ترین زمان ممکن، امتیازهای کلیدی این بازی را به نام ایران ثبت کرد. استفاده از همان دو تعویض‌های معروف یعنی تعویض مهدی مهدوی و شهرام محمودی به جای سعید معروف و امیر غفور باعث شد تا محمد موسوی چهار دفاع منجر به امتیاز در لحظات پایانی ست سوم کسب کند. این ست نیز 25 بر 21 به سود سفید پوشان ایران تمام شد.

هواداران والیبال عکس والیبال تماشاگران والیبال تماشاگران ایرانی والیبال iran fans

بازیکنان ایتالیا که اعتبار چندین ساله خود را پس از کسب مقام سومی المپیک و لیگ جهانی 2014 در گرو پیروزی مقابل ایران می‌دیدند در ست چهارم تمام تلاش خود را به کار گرفتند اما درصد دفاع‌های روی تور ایران و استفاده از توپ‌های برگشتی به قدری خوب بود که بازیکنان ایتالیا را مجبور به بازی ریسکی کرد. این ست نیز با نتیجه 25 بر 22 به سود اسران تمام شد تا ایران به سه امتیاز با ارزش از این پیروزی 3 بر یک رسیده باشد.

در پایان این مسابقه ایوان زایتسف از ایتالیا با کسب 19 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن در این مسابقه شد؛ در تیم ایران هم امیر غفور 18 امتیاز برای تیمش کسب کرد.

هواداران والیبال عکس والیبال تماشاگران والیبال تماشاگران ایرانی والیبال iran fans

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان از ساعت 15:30 روز سه‌شنبه به مصاف تیم ملی آمریکا می‌رود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*